Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1872 miejsce

Trójmiasto: gdzie nocować podczas Open'er Festival?

Już za dwa tygodnie rozpocznie się Heineken Open'er Festival. Impreza zgromadzi, jak co roku, tysiące fanów. Najbardziej zagorzali miłośnicy tego festiwalu pomyśleli o noclegach już wiele miesięcy temu. Gdzie w Trójmieście są jeszcze wolne miejsca?

 / Fot. Materiały promocyjneNie czekaj, dzwoń i rezerwuj!

To już ostatni dzwonek. Jeśli pozostawisz sprawę swojego noclegu na chwilę przed przyjazdem na Open'er Festival, możesz poczuć się rozczarowany. Wolnych miejsc brak jest już teraz. Oferty zakwaterowania zgłoszone w Sopockiej Informacji Turystycznej są już wszystkie, bez wyjątku, pozajmowane: - Na czas samego festiwalu przyjeżdża dużo młodych ludzi i wszystkie miejsca w ofercie noclegowej są zajęte. Często niektóre osoby myślą, że mogą znaleźć w ostatniej chwili miejsce do spania. Jednak to nie jest możliwe. Pozostają im tylko oferta naganiaczy - mówi Konrad Ciesielski z Informacji Turystycznej w Sopocie.

Oferta naganiaczy nie zawsze jest odpowiednią dla przybyłych turystów i nie jest polecana przez specjalistów. Często okazuje się, że lokalizacja jest daleko od miejsca imprezy i pozbawiona wszelkich standardów. Pani Aneta Głębocka, pracownik Sopockiej Informacji Turystycznej dodaje: - Ci ludzie często motywują się chęcią zysku i nieraz okazuje się, że opisane warunki noclegu nie sprawdzają się z faktycznym stanem rzeczy.

Pan Konrad Ciesielski dodaje, że w kwaterach prywatnych w Sopocie jest jeszcze około 15 procent wolnych miejsc. Mówi też, że trudno jest oszacować jak wygląda sytuacja wolnych miejsc w kwaterach u osób fizycznych, które nie zgłosiły się do oferty noclegowej umieszczanej w Informacji Turystycznej. Takie osoby nie zgłaszają ofert swoich kwater ze względu na swoich stałych klientów lub po prostu chcą uniknąć płacenia podatków.

Do wyboru, do koloru

Na stronie internetowej Open'er Festival znajduje się wykaz wszelkich dostępnych miejsc noclegowych w Trójmieście i campingów w województwie pomorskim. Jednak zdecydowana większość z nich jest już zajęta. Prywatne pokoje gościnne można wynająć, w zależności od ilości osób, w cenie od 50 zł do 100 zł za dobę. Średnie ceny pokoi gościnnych za dobę w ośrodkach wypoczynkowych zaczynają się od 60 zł i 75 zł. Natomiast ceny pokoi w pensjonatach wynoszą od 100 zł.

W ofercie turystycznej do wyboru mamy campingi, pokoje gościnne, pensjonaty, apartamenty, domki, hotele, wille, domy studenckie, leśniczówki, dom aktora, dom muzyka, dom harcerza czy bursy szkolne. W zależności od twojego statusu materialnego możesz znaleźć najbardziej dogodne dla siebie miejsce. Jednak nie zwlekaj z decyzją o miejscu noclegu. Czasu do rozpoczęcia imprezy jest coraz mniej, a wraz z jego upływem zmniejszają się wolne zakwaterowania.

Wolne miejsca w domach studenckich, gorzej na campingach

Na Heineken Ope'er Festiwal co roku przybywa tysiące młodych wielbicieli dobrej muzyki. Ceny noclegów są bardzo różne. Każdy chce znaleźć jakieś zakwaterowanie, za które zapłaci jak najmniej. Po wykonaniu wielu telefonów jedynie Biuro Osiedla Studenckiego w Gdańsku stwierdziło, że w jedenastu Domach Studenta jest jeszcze dostępna około połowa wolnych miejsc. - Szacuję, że jest jeszcze 50 procent wolnych miejsc w akademikach. Ceny wahają się od standardu pokojów od 70 do 100 zł za dobę. Na czas trwania festiwalu jedynie w Domu Studenckim nr 8 dokonano większej rezerwacji na sto osób - dowiedzieliśmy się w recepcji Biura Osiedla Studenckiego w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.