Facebook Google+ Twitter

Trójmiasto: kolejna awaria trakcji SKM

W Trójmieście niemal każdego dnia dochodzi do utrudnień w funkcjonowaniu trakcji Szybkiej Kolei Miejskiej. W środę doszło do awarii, która uniemożliwia zatrzymywanie się pociągów na stacji Sopot Wyścigi.

Do awarii doszło około godziny 9 rano. Z powodu zaistniałej usterki, kolejki SKM nie będą zatrzymywać się na stacji Sopot - Wyścigi. Podróżnym nie zaproponowano innej opcji dojazdu do miejsca zamieszkania. Nie podstawiono też oferty komunikacji zastępczej.
SKM modernizuje trasy, a traci klientów / Fot. www.skm.pkp.pl
Na swojej stronie internetowej, trójmiejska Szybka Kolej Miejska, proponuje swoim pasażerom interesujące rozwiązanie: "Podróżni posiadający bilet do przystanku osobowego Sopot Wyścigi, proszeni są o przesiadanie się na przystanku Gdańsk Żabianka do pociągów jadących w kierunku Wejherowa. Bilet ważny do przystanku osobowego Sopot Wyścigi będzie honorowany również na odcinku Sopot Wyścigi - Gdańsk Żabianka - Sopot Wyścigi. Natomiast podróżni, jadący w kierunku Gdańska Głównego z przystanku osobowego Sopot Wyścigi, proszeni są o podjechanie do stacji Sopot i wsiadanie tam do pociągów w stronę Gdańska Głównego. Bilet ważny od przystanku osobowego Sopot Wyścigi w kierunku Gdańska Głównego, jest również honorowany na odcinku Sopot Wyścigi - Sopot - Sopot Wyścigi."

W obecnej sytuacji poruszanie się na trasie Gdynia - Sopot - Gdańsk będzie bardzo utrudnione.
Wyjaśnienie SKM jest dość zagmatwane, wiec starsi mieszkańcy Sopotu, w którym średnia wieku sięga 60-70 lat, mogą mieć problem z jego zrozumieniem.

Od 20 sierpnia na terenie Trójmiasta trwa remont kolei. Wprowadzono nowy rozkład jazdy. W ciągu każdej godziny pasażerowie mają do dyspozycji wyłącznie dwie kolejki SKM. Awarie trakcji
SKM nie są w Trójmieście rzadkością, do tego w czasie trwania robót, firma daje do dyspozycji wyłącznie jednoskładowe kolejki. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy mają zawsze spore problemy z zdążeniem na czas.

Niestety część kolejek dociera w trakcie prowadzonych robót wyłącznie do Sopotu lub stacji Gdynia Redłowo. Problematyczne staje się więc również dotarcie do stacji położonych znacznie dalej: Wejherowo, Gdynia Chylonia, Rumia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.