Facebook Google+ Twitter

Trójmiasto. Papierowy bilet od elektronicznego sprzedawcy

Budzą zainteresowanie wśród podróżnych. Wiele osób bacznie przygląda się i coraz więcej z nich korzysta. Automaty sprzedające bilety na pociągi SKM w Trójmieście.

W poniedziałek oficjalnie uruchomiono automaty sprzedające bilety na Trójmiejskie pociągi SKM. Są na peronach następujących stacji: Gdańsk Główny, Zaspa, Oliwa, Sopot, Kamienny Potok i Gdynia Główna. Automat na stacji Sopot Kamienny Potok. / Fot. Tomasz KolowskiDzięki nim o każdej porze dnia i nocy, możemy w dogodny sposób kupić bilet na dowolny pociąg SKM.

Od 29 stycznia do 7 lutego w godzinach 7 - 10 oraz 16 - 19 w kupnie biletu i obsłudze automatów pomagają pracownicy SKM.


Obsługa jest prosta. Wybieramy odpowiednią opcję i wariant biletu jaki chcemy zakupić. Wszystkie informacje są wyświetlane na kolorowym dotykowym ekranie, który pełni jednocześnie funkcje klawiatury. Musimy określić stacje wyjazdu i docelową, następnie rodzaj biletu i ewentualnie rodzaj ulgi jaka nam przysługuje. Po uiszczeniu opłaty otrzymamy wybrany bilet. Automat sprzedaje zarówno bilety jednorazowe jak i miesięczne. Jest to udogodnienie dla wielu podróżujących. Kupujący mogą dokonywać zapłaty monetami oraz banknotami.


Automat budzi zainteresowanie wśród podróżnych. / Fot. Tomasz Kolowski

Od wielu lat mieszkańcy Trójmiasta z niecierpliwością czekają na wspólny elektroniczny bilet, który będzie ważny we wszystkich środkach lokomocji. Na terenie Trójmiasta jest 3 przewoźników: ZKM Gdańsk, ZKM Gdynia, SKM. W gdańskich autobusach, cena biletu zależy od czasu podróży, w Gdyni bilet ważny jest na całej trasie w obrębie granic miasta, natomiast w pociągach cena biletu uzależniona jest od długości trasy jaką chcemy przebyć wyrażona w kilometrach.

Menu wyboru trasy. / Fot. Tomasz KolowskiWybór rodzaju biletu i zniżki. / Fot. Tomasz KolowskiEkran potwierdzający zakup biletu. / Fot. Tomasz Kolowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tomku, a te zdjęcia pochodzą z Kamiennego Potoku? To tam jest takie eleganckie zadaszenie? Eh, dawno tam nie byłam, a przez 5 lat to był "mój" przystanek. Dzięki za informację, pojadę to zobaczyć na własne oczy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale!(+)
Takie inwestycje naprawdę ułatwiają życie pasażerów (pod warunkiem ,ze automat nie padnie ofiara wandali ).
Ja sama często korzystam z takiego automatu( w Paryżu) co pozwala mi zaoszczędzić czas spędzony na staniu w kolejce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.