Facebook Google+ Twitter

Trójmiasto: to była ulewa!

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-06-22 08:44

Przez Puck, Wejherowo, Rumię, Redę i Trójmiasto przeszły nawałnice. W wielu rejonach Gdańska, Gdyni i Sopotu tworzyły się gigantyczne korki. Burze mają szaleć nad Pomorzem jeszcze do soboty.

Najgorzej było wczoraj w Trójmieście, gdzie oprócz ulewnych deszczy, piorun uderzył w sieć trakcyjną SKM. Pociągi stanęły na kilka godzin, a jedna z kolejek została nawet "przyspawana" do trakcji. Także na zalanych ulicach tworzyły się ogromne korki. Kierowcy byli bezradni. Woda spływała m.in. deptakiem Monte Cassino. Wyglądało to tak, jakby płynęła tam wartka rzeka. Zamieszanie potęgowało gradobicie.

- Burze przetoczyły się w pasie od Pucka przez Gdynię, Sopot, do Gdańska. Ich efektem było sporo zalanych piwnic, jednak poważniejszych wypadków na szczęście nie było - wyjaśnia starszy ogniomistrz Tomasz Szeliga, z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.

- Takiego deszczu dawno u nas nie było. Maksymalne urwanie chmury. Mam nadzieję, że nie będzie z tego powodzi - opowiadał naszemu reporterowi kompletnie przemoczony Rafał Urbaniak z gdańskiej Zaspy.


- Do godziny 17 byliśmy wzywani 27 razy - mówi Tadeusz Konkol, rzecznik prasowy komendanta Straży Pożarnej. - Głównie woda była wypompowywana z ulic, piwnic i garaży. Zalane zostały dzielnice: Karwiny, Wielki Kack, Orłowo i Redłowo.

Ulewa dała się też we znaki mieszkańcom Helu. Instalacja sztormowa zainstalowana po powodzi sprzed kilku lat zdała jednak egzamin i ulice oraz osiedle mieszkaniowe były względnie suche. O wiele gorzej było w okolicach hali sportowej, gdzie non stop musiały pracować pompy. Natomiast w Pucku kłopoty miał szpital, gdzie deszczówka zaczęła wybijać w piwnicach.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.