Facebook Google+ Twitter

Trójmiejska SKM-ka będzie kursować, co 20 - 30 minut. Z powodu remontu

W związku z pracami remontowymi, od jutra pociągi SKM na trasie Gdańsk - Gdynia kursować będą z mniejsza częstotliwością, nawet co 30 minut.

Pociągi SKM zmniejsza częstotliwość kursowania. / Fot. Darek SzczecinaOd kilku lat Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sukcesywnie modernizuje i remontuje perony. Obecnie trwają intensywne prace przy modernizacji peronu Gdańsk Żabianka, gdzie zostaną wymienione krawędzie peronu oraz zostanie postawiona nowa wiata. Drugą realizowana inwestycja jest remont peronu na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Prace te prowadzone są w ramach projektu „Rozwój szybkiej kolei miejskiej w Trójmieście” i wymagają czasowego wyłączenia jednego z torów.

Od 16 do 30 października pociągi SKM na trasie Wejherowo - Gdynia - Gdańsk kursować będą ze zmniejszona częstotliwością, co 20 minut w godzinach szczytu, i co 30 minut po za szczytem. Jest to wymuszone faktem, że na trasie Sopot - Gdańsk Oliwa pociągi SKM będą kursować tylko po jednym torze.
Obok pociągów relacji Gdańsk - Gdynia/Wejherowo będą kursować pociągi w skróconej relacji: do Sopotu od strony Gdyni i do Oliwy z Gdańska. Szczegółowe rozkłady jazdy zostały już umieszczone w gablotach na peronach oraz na stronie internetowej przewoźnika.

Trzeba przyznać, że tym razem SKM stanęło na wysokości zadania i „dogadało” się z komunikacją miejską. W okresie zmniejszenia częstotliwości kursowania kolejek posiadacze okresowych biletów SKM będą mogli na trasie Sopot – Gdańsk Oliwa podróżować autobusami ZKM i ZTM.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak, ja wczoraj widziałem, i reklamę akcji 200 zł za zdjęcie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niejako przy okazji - czy ktoś już widział materiały z W24 w wagonach SKM-ki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.