Facebook Google+ Twitter

Trójmiejskiej obwodnicy grozi zalanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 15:10

Trójmiejskiej obwodnicy grozi zalanie - twierdzą pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zagrożeniem są wody spływające z przyległych terenów i skupiające się w nieckach w pobliżu drogi.

Jak mówi Robert Marszałek z gdańskiego oddziału dyrekcji - problem dotyczy 16-to kilometrowego odcinka między węzłami w Szadółkach i Straszynie. Tam rozlewiska zagrażają stateczności korpusu drogowego. Może w ten sposób dojść do katastrofy budowlanej. W stytuacjach ekstremalnych może obsunąć się fragment jezdni - dodaje Marszałek.

Leszek Grombala - wójt gminy Kolbudy na terenie której leży fragment trasy przyznaje, że przyczyną takiej sytuacji jest coraz większa zabudowa i zmiany poziomu i przepływu wód w okolicy. Problemem jest błyskawiczny rowój infrastruktury i tak zwana fala osiedleńcza. Mieszkańcy bez zezwolenia zmieniają wyskość i wyprofilowanie terenu - zagradzając tym samym odpływ wody.

Sprawą obwodnicy Trójmiasta ma zająć się Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Drogowcy przypominają, że podczas powodzi z 2001 roku trasa na wspomianym odcinku była już całkowicie zalana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.