Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21492 miejsce

Trójporozumienie samorządowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim nie wystawią swoich kandydatów na prezydenta miasta w zbliżających się wyborach samorządowych. Poprą kandydata Stowarzyszenia Twój Ostrowiecki Samorząd 2006.

Od lewej: wiceprezydent Paweł Górniak, wicestarosta Eligiusz Mich (obaj z Platformy Obywatelskiej), starosta i kandydat na prezydenta miasta, Zdzisław Kałamaga podczas wizyty wiceministra KiDN, Piotra Żuchowskiego. Pierwszy z prawej: Jarosław Wilczyński. / Fot. Krzysztof KrzakO udzieleniu poparcia Zdzisławowi Kałamadze, obecnemu Staroście Ostrowieckiemu poinformowano podczas środowej konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 10 września 2014 r. w Biurze Wystaw Artystycznych z udziałem lokalnych liderów i działaczy PO, SLD i TOS - u. Eligiusz Mich (Platforma Obywatelska), Józef Grabowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Waldemar Marek Paluch (Twój Ostrowiecki Samorząd) wyjawili powodu powstania takiej koalicji, której naczelnym zadaniem jest wygranie wyborów samorządowych wyznaczonych na 16 listopada br.

- Siły tworzące koalicję od czterech lat współpracują ze sobą i jest to współpraca owocna i skuteczna. W czasach kryzysu gospodarczego potrafiliśmy dobrze rządzić miastem i powiatem, choć oczywiście nie wszystko co zakładaliśmy udało się zrealizować - mówił podczas konferencji prasowej szef Stowarzyszenia TOS 2006, Waldemar Marek Paluch. - Tworzymy program, który po konsultacjach z partnerami koalicyjnymi przedstawimy do wiadomości. Nasz kandydat na prezydenta, Zdzisław Kałamaga, posiadający bardzo bogate doświadczenie w pracy samorządowej (był już prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego w latach 1994 - 1998, a od 2010 jest starostą - przyp. KK), gwarantuje profesjonalizm, stabilność i zrównoważony rozwój miasta.

Starosta Ostrowiecki z ramienia TOS 2006, Zdzisław Kałamaga (z prawej) z wiceprezydentem miasta Pawłem Górniakiem (Platforma Obywatelska). / Fot. Krzysztof KrzakPodczas wystąpienia na konferencji prasowej Zdzisław Kałamaga nie ukrywał satysfakcji z poparcia swojej kandydatury przez trzy ugrupowania i podkreślał, że jego kontakty, które zdobył także jako poseł na Sejm III i IV kadencji. - Nie wystarczy mieć dobre plany, trzeba potrafić przekonać do nich decydentów, znaleźć pieniądze na ich realizację. Ja to potrafię i wystarczy mi energii i zapału by rozwiązywać najważniejsze sprawy Ostrowca - mówił Zdzisław Kałamaga.

Sporym zaskoczeniem w tej sytuacji jest rezygnacja Platformy Obywatelskiej z wystawiania swojego kandydata na urząd Były wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, a obecnie poseł z listy PSL, Jarosław Górczyński założył własny komitet wyborczy. / Fot. Krzysztof Krzakprezydenta miasta. Jej liderzy, Paweł Górniak i Eligiusz Mich, w kończącej się kadencji samorządowej byli wiceprezydentem miasta i wicestarostą powiatu ostrowieckiego. Nieoficjalnie mówi się o tym, że PO "przygarnie" na swoje listy wyborcze do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego obecnego prezydenta miasta, Jarosława Wilczyńskiego z Twojego Ostrowieckiego Samorządu. Z tego samego ugrupowania wywodzi się Jarosław Górczyński, który przed zdobyciem mandatu posła na sejm z list Polskiego Stronnictwa Ludowego pracował na stanowisku wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Według ostatnich doniesień założył on swój komitet wyborczy i będzie się starał m.in. o poparcie biznesowego skrzydła TOS - u. Swój start w wyborach na urząd prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zapowiedzieli także: Zbigniew Duda (Prawo i Sprawiedliwość), Krzysztof Adamski (Twój Ruch), Krzysztof Ołownia (Kongres Nowej Prawicy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.