Facebook Google+ Twitter

Trójwymiarowe selfie? Żaden problem! Do 21 grudnia zrobisz je w Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie stanęła maszyna, dzięki której można sobie zrobić selfie w trójwymiarze, a następnie pobrać je na telefon.

 / Fot. Centrum Nauki Kopernik. Fot. Horst Gutmann CC BY-SA 2.0Selfie to wśród młodych ludzi prawdziwy hit. Nową modę postanowiło wykorzystać Centrum Nauki Kopernik. To w nim każdy może wykonać trójwymiarowe selfie, a następnie pobrać zdjęcie na telefon.

Jak to działa? Wchodzimy do specjalnej kapsuły i naciskami guzik. 64 aparaty fotografują całą sylwetkę, a z przesłanych obrazów komputer generuje obraz 3D, który następnie zostaje przesłany na telefon (po 2 dniach). Przetworzone zdjęcia możemy także zobaczyć na ekranie komputera - podaje tvn24.pl.

Zobacz także: Ponad tysiąc dzieł sztuki dostępnych w internecie. Zamek Królewski prezentuje swoją kolekcję

Jak czytamy na stronie Centrum, aby zdjęcie się udało lepiej unikać jednolicie czarnych ubrań i butów, a także błyszczących ubrań. Gotowe skany posłużą do stworzenia wystawy prezentowanej podczas finału akcji w Poznaniu. Zdjęcia uczestników kopernikowej akcji staną się więc elementem projektu artystycznego.

Zrobić selfie 3D możemy do 21 grudnia. Zakupiony bilet upoważnia do korzystania ze wszystkich standardowych atrakcji Centrum Nauki Kopernik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.