Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10483 miejsce

Tropem Beara Gryllsa - recenzja książki "Ślady Tygrysa"

Sumatra. Wybuch wulkanu odcina dwóch nieletnich chłopców od cywilizacji. Czy uda im się przetrwać w otchłani śmiertelnie niebezpiecznej dżungli?

Misja: Przetrwanie. "Śladami Tygrysa". / Fot. okładka książki"Bezpieczeństwo, ratunek, woda i jedzenie". To cztery najważniejsze rzeczy, o które młodzi przyjaciele - Beck i Peter - będą musieli zadbać, by wyrwać się z niezbadanych, zabójczych labiryntów tropikalnego lasu. Co zrobią, gdy na ich drodze stanie wielki tygrys? Czy uciekną przestępczej siatce parającej się nielegalną wycinką najcenniejszych gatunków drzew?

Odpowiedzi na te pytania udziela oczywiście nie kto inny, jak sam Bear Grylls - jeden z najlepszych i najbardziej medialnych specjalistów od survivalu.

Autor "Śladów Tygrysa" przenosi całą swą wiedzę i doświadczenie na płaszczyznę książki stricte przygodowej. Pozycja ta jest swego rodzaju odcinkiem znanego cyklu telewizyjnego - lecz w wersji papierowej. Jednak wszyscy, którzy boją się skomplikowanych, trudnych do przyswojenia podręczników o sztuce przetrwania - mogą być spokojni. Bear Grylls dość zwinnie przeplata lekkość typowej "przygodówki" z najniezbędniejszymi technikami survivalu. Przystępnie (choć momentami może nieco infantylnie) pokazuje, jakie środki należy podjąć w sytuacji konkretnego zagrożenia.

Wielokrotnie podkreśla również, że w walce o przeżycie liczy się nie tylko teoria i tężyzna fizyczna. W czasie, gdy w wyniku wyczerpania i stresu szwankują oba te czynniki - niezwykle ważna jest sama psychika, walka z samym sobą.

"Pozytywne myślenie i optymizm mają kluczowe znaczenie dla przetrwania w ciężkich chwilach. Jeśli ktoś nie ma w sobie woli przetrwania, to zginie, choćby sobie zapewnił najlepsze schronienie, dużo jedzenia i wody".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.