Facebook Google+ Twitter

Trophee Bompard w łyżwiarstwie figurowym w Paryżu

W łyżwiarskich zawodach z cyklu Grand Prix – Trophee Bompard rozgrywanych w Paryżu złote medale i wysokie premie pieniężne zdobyli: Koreanka Yu Na Kim, Francuz Brian Joubert, Bułgarzy Albena Denkova - Maxim Stavinski oraz Rosjanie Maria Petrova i Alexei Tikhonov.

Młodziutka Koreanka Yu Na Kim odniosła w paryskich zawodach ogromny sukces. To jej pierwsze zwycięstwo w imprezie seniorskiej w cyklu Grand Prix. A zadania nie miała łatwego, gdyż w Trophee Bompard  startowały liczące się w światowej klasyfikacji rywalki. Koreanka, mimo dwóch błędów w programie dowolnym przy potrójnym salchowie i podwójnym axlu), wyprzedziła Japonkę Miki Ando – pierwsza kobietę w historii, która na zawodach wykonała skok z czterema obrotami oraz aktualną mistrzynię świata Amerykankę Kimmie Meissner.

Mniej wyrównana była rywalizacja w gronie solistów. Tu zdecydowanie zwyciężył wicemistrz świata Francuz Brian Joubert. Przed własną publicznością zaprezentował się niezwykle dobrze do kompozycji Metalliki i „O Verona” z Romeo i Julii. Oprócz wszystkich potrójnych skoków Joubert dwukrotnie skoczył poczwórnego toeloopa, najpierw w kombinacji, a następnie solo. Za nim na podium uplasowali się: również Francuz Alban Preaubert i Rosjanin Sergei Dobrin. 

Niezwykle interesujący był przebieg rywalizacji w konkurencji tańców na lodzie. Spotkały się tu dwa znane i utytułowane duety: Bułgarzy Albena Denkova - Maxim Stavinski oraz Francuzi Isabelle Delobel – Olivier Schoenfelder. Ku rozczarowaniu francuskiej publiczności złoty medal wywalczyli aktualni mistrzowie świata – Bułgarzy. Na najniższym stopniu podium stanęli Włosi Federica Faiella i  Massimo Scali.

W parach sportowych triumfowali Rosjanie Maria Petrova i Alexei Tikhonov. Mimo kilku usterek technicznych, ci dość leciwi, jak na łyżwiarstwo zawodnicy, zdołali wyprzedzić Amerykanów Renę Inoue – Johna Baldwina oraz swoich sporo młodszych i bardzo obiecujących rodaków Julię Obertas i Sergeia Slavnova. Polska para Dominka Piątkowska i Dmitrii Khromin zajęli w obu programach, krótkim i dowolnym, szóstą pozycję.

Żródło: International Skating Union   www.isu.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.