Facebook Google+ Twitter

Troska o byt przyszłych pokoleń

Eksperci przewidują, że do 2050 roku liczba ludności na Ziemi wzrośnie do 10 miliardów. Czy zdołamy wówczas się wyżywić?

Ilu ludzi będzie żyło na naszym globie za 40 lat - osiem, a może nawet ponad dziesięć miliardów? Jeśli rabunkowa gospodarka będzie nadal trwać, to nasze planeta w roku 2050 nie będzie przypominać Ziemi, którą znamy - ostrzegają eksperci biorący udział w kongresie w USA.

Eksperci przewidują, że do 2050 roku liczba ludności na Ziemi wzrośnie do 10 miliardów. Jak będzie wyglądała wówczas nasza egzystencja? "Nie potrafimy wyżywić nawet siedmiu miliardów", ostrzega Joel E. Cohen z Rockefeller University podczas kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Krzewienia Nauki AAAS w Waszyngtonie.

Jeśli nie uda się znacząco poprawić produkcji rolnej, wszyscy będą musieli zacisnąć pasa. "W ciągu nadchodzących 40 lat musimy wyprodukować taką samą ilość żywności jak przez ostatnie osiem tysięcy lat", powiedział Jason Clay z organizacji ekologicznej World Wildlife Fund (WWF).

Więcej: de.news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.02.2011 16:58

Moim zdaniem nie zagraża nam przeludnienie, jak nie natura sama, to człowiek swym postępowaniem spowoduje to, że równowaga biologiczna będzie zachowana. Szkoda tylko, że przez nierozważne postępowanie, ludzie sami sobie gotują taki los. Czyż nie szkoda istnień ludzkich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że to się da zrobić. Jednak już teraz jesteśmy świadkami obniżania jakości jedzenia. I ma to decydujący wpływ na obniżanie jakości życia. W każdej dziedzinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.