Facebook Google+ Twitter

TrotuArt 2011. VI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

Od 24 do 25 września w Łodzi odbędzie się VI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej "TrotuArt" 2011. Co roku towarzyszy mu wielka parada na ulicy Piotrkowskiej. W tym roku atrakcją imprezy będzie Zlot Maluchów.

 / Fot. Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiKlauni, postacie w kolorowych kostiumach i teatralnych maskach, szczudlarze i mimowie, ponownie będą przemierzać łódzkie ulice przy dźwiękach orkiestry. Od 24 do 25 września odbędzie się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej "TrotuArt". Celem dwudniowej imprezy jest ukazanie tzw. street artu w najróżniejszych odsłonach - od kameralnych inicjatyw artystycznych po widowiskowe pokazy, np. sztucznych ogni czy fajerwerków.

Impreza odbywa się regularnie od 2006 roku, wtedy jeszcze jako Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Pokazy odbywają się w różnych częściach miasta, m.in. na Starym Rynku, pasażu Schillera, pasażu Rubinsteina czy na Rynku Manufaktury. Tradycyjnie festiwal otwiera wielka parada mieszkańców i sympatyków wydarzenia na ul. Piotrkowskiej.

W tym roku szczególną, nietypową atrakcją będzie 70 "maluchów" - małych fiatów 126p, w ramach Zlotu Maluchów w Łodzi. Na festiwalach "TrotuArt" organizowane są także specjalne konkursy, m.in. na "żywy posąg" czy "najciekawsze przebranie". W poprzednich edycjach można było wygrać nawet tysiąc złotych! Poniżej prezentujemy program wyjątkowego wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.