Facebook Google+ Twitter

"Trubadurzy" wystąpili na Dniach Ćmielowa

Legendarna grupa muzyczna "Trubadurzy" wystąpiła 22 maja 2011 roku, podczas Dni Ćmielowa. Na stadionie Leśnym bawiły się różne pokolenia słuchaczy - od dziadków poprzez rodziców, aż po wnuczki. Niezapomniane przeboje porwały słuchaczy do wspólnego z artystami śpiewania i tańczenia.

Od lewej: Jacek Malanowski, Piotr Kuźniak, Marian Lichtman i Sławomir Kowalewski. / Fot. Krzysztof Krzak"Trubadurzy" powstali w Łodzi w 1964 roku z inicjatywy Sławomira Kowalewskiego i Krzysztofa Krawczyka. Oprócz nich skład zespołu stanowili także: Marian Lichtman, Jerzy Krzemiński, Bogdan Borkowski i Sława Mikołajczyk. To z tego okresu pochodzi nagranie tytułowej piosenki do serialu "Wojna domowa". W następnym roku grupa otrzymała nagrodę za debiut na III Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Prawdziwe triumfy "Trubadurzy" zaczęli święcić w 1967 roku, gdy do zespołu dołączył Ryszard Poznakowski, natomiast Krzemiński i Borkowski odeszli do nowo powstałej grupy "No To Co". Zmian personalnych w składzie było zresztą kilka, zwłaszcza jeśli chodzi o wokalistki: Sławę Mikołajczyk zastąpiła Halina Żytkowiak (druga żona Krzysztofa Krawczyka i matka jego syna Krzysztofa Igora; zmarła 22 marca 2011 roku w Los Angeles), a tę z kolei Maria Głuchowska. Nie przeszkodziło to w lansowaniu kolejnych przebojów. "Znamy się tylko z widzenia", "Kasia", "Krajobrazy", "Byłaś tu", "Będziesz ty", "Ej Sobótka, Sobótka", "Przyjedź mamo na przysięgę", "Cóż wiemy o miłości" – te tytuły znane są wszystkim miłośnikom polskiego big beatu. To były prawdziwe przeboje lat 60. I 70."Trubadurzy" podczas Dni Ćmielowa. / Fot. Krzysztof Krzak

"Trubadurzy" nagrywali kolejne krążki, zdobywając za nie Złote Płyty. Ich kariera załamała się po odejściu Krzysztofa Krawczyka, który zdecydował się na solową karierę. Chyba już nigdy nie wrócili do sławy z początków drogi artystycznej. Od czasu do czasu przypominali się nowymi piosenkami, jak na przykład "Dżingis Chan" czy "Gorąca krew" (z serialu "Fitness Club") i "Zagrajmy rock and rolla jeszcze raz". W 2005 roku zespół zaangażował się w kampanię wyborczą Andrzeja Leppera, śpiewając hymn Samoobrony "Polskę trzeba zlepperować" (ten fakt spowodował ostateczne odejście z "Trubadurów" Ryszarda Poznakowskiego).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.