Facebook Google+ Twitter

Trucizna na szczury na półkach Lidla

Według magazynu "Kontrasty" emitowanego w niemieckiej telewizji ARD, w sklepach Lidla w Berlinie, Bawarii i Dolnej Saksonii na półkach sali sprzedażowej, pomiędzy artykułami spożywczymi rozłożono trutkę na szczury.

Lidl / Fot. Dom0803   http://en.wikipedia.org/wiki/User:Dom0803W sklepach Lidla W Berlinie, Bawarii i Dolnej Saksonii wyłożono truciznę przeciw gryzoniom. Pracownicy zostali poinformowani o tym, aby zachować szczególną ostrożność. Mieli używać rękawiczek i nie wdychać trucizny. Natomiast do klientów żadne ostrzeżenie nie zostało skierowane, co uznano za niedopuszczalne.

Nawet jeżeli trutka na szczury została wyłożona tylko i wyłącznie prewencyjnie powinno się o tym poinformować klientów. Sama trucizna zaś powinna być odpowiednio zabezpieczona i znajdować się w boksach, ponieważ jest niebezpieczna dla zdrowia ludzi i zwierząt. Z kolei u dzieci może spowodować nawet śmierć.

Rzecznik prasowy Lidla z Neckarsulm stwierdził, że zakupy dokonywane w dyskoncie są bezpieczne. Natomiast magazyn "Kontrasty" donosi, że próbka pobrana z jednego z berlińskich sklepów i poddana badaniu laboratoryjnemu okazała się bardzo toksyczna.

Czy w tej sytuacji robienie zakupów w sieci niemieckiego Lidla nie jest jednak ryzykowne?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ta kobieta dobrze je dobrze dokarmiała. Kupowała im kit kat. Ustawiała im pojemniczki z jedzonkiem w piwnicy i obok bloku. Tyle tego dostawały, że jeszcze dla szczurów zostało pod dostatkiem :)).

Komentarz został ukrytyrozwiń

To były jakieś dziwne koty. Normalnie jak jest ich choć parę, to problem szczurów jest rozwiązany.
W pewnym wieżowcu na Żoliborzu przeciwnik kotów doprowadził wreszcie do pozamykania na szczelnie wszelkich okienek. Koty zniknęły. Za to pojawiły się szczury.
- Blok ma jedyną klatkę schodową z której idą korytarze do wszystkich mieszkań. Wieczorem jest na nich tyle szczurów, że ludzie boją się wyjść do zsypu lub wracając do domu przemknąć z windy do mieszkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłośniczka przesadziła . Koty były leniwe .
Na jednym z osiedli u nas było odwrotnie. Pewien pan , wróg kotów wytruł je .
Po 2 tyg szczury szły schodami na piętro . Jak z wszystkim ....umiar wskazany :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W bloku obok mnie pewna miłośniczka kotów tak je dobrze dokarmiała, że się ich namnożyło około 20. Smród z piwnicy cofał i nikt tam już nie wchodził. A szczury wielkie jak koty spacerowały przy tym bloku. Właśnie dlatego, że szczury i tak łaziły zmusili kobite do usunięcia tych kotów. Musiała je znajomym porozdawać.

Byłam też kiedyś na wsi i owszem koty z myszami to porządek zrobiły, ale szczury się jednak do kurnika dobierały.

Więc nie wiem czy to dobry pomysł z tym kotem? :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany .....a kotów tam nie mają ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet nie chce myśleć co jest w polskich sklepach i to nie tylko w Lidlach? Wystarczy się po stoiskach mięsnych i rybnych przejść jak ktoś ma dobry nos i oko, to dostrzeże tony psującego się jedzenia :).

Co do szczurów to chyba nie w tym rzecz, że są uodpornione? One są mądre i wysyłają jednego zwiadowcę, kiedy odkryją nowe pożywienie. Jeżeli nie wraca to nie tykają tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak to jest w polskich sklepach.
A trucizna zabija ludzi a nie szczury link .Na nie już nie działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.