Facebook Google+ Twitter

Trucizna w liście do Baracka Obamy. Przesyłka bez związku z zamachem w Bostonie?

Jak podała agencja Associated Press, w liście adresowanym do Baracka Obamy znajdowała się silna trucizna. Po przechwyceniu przesyłki, policja ewakuowała część dwóch budynków Senatu.

Zdaniem FBI nic nie wskazuje na powiązania pomiędzy podejrzanymi listami, a zamachami w Bostonie. / Fot. Pete Souza, Domena publiczna, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Obama_salutes.jpgO podejrzanej przesyłce poinformował Secret Service, która odpowiada za bezpieczeństwo głowy państwa. Przesyłka została zatrzymana w specjalnym dziale, którego zadaniem jest prześwietlanie korespondencji, która przychodzi do Białego Domu. Jak wyjaśniał rzecznik ochrony prezydenta Edwin Donovan, rutynowo identyfikuje ona listy lub przesyłki, które wymagają jeszcze ponownego prześwietlenia lub zbadania, zanim zostaną dostarczone. Jednocześnie zaznaczył, że "tajne służby współpracują blisko w tej sprawie ze specjalną policją Kongresu i FBI".

List został natychmiast poddany kwarantannie. Obecność w nim rycyny wykryły specjalne skanery. Jak podkreśla FBI, dopiero testy laboratoryjne dadzą 100-procentową pewność, jaka substancja znajdowała się w przesyłce.

Jak podaje RMF FM, to już kolejna tego typu akcja w ostatnim czasie. Wcześniej w biurze pocztowym Kongresu USA również zidentyfikowano list, w którym znajdowały się ślady toksycznej rycyny. Przesyłkę nadano w Memphis i zaadresowano ją do jednego z senatorów.


Rycyna to białko o silnych właściwościach toksycznych. Już niewielka ilość tej substancji może spowodować śmierć człowieka. Zdaniem FBI nic nie wskazuje na powiązania pomiędzy podejrzanymi listami, a zamachami w Bostonie. W wyniku detonacji ładunków podczas poniedziałkowego maratonu, zginęły dwie młode kobiety, w tym obywatelka Chin i 8-letni chłopiec, a 183 innych osób zostało rannych.

Zarejestruj się i napisz artykuł


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nikt nie ma monopolu na terror.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nadchodzą takie czasy, że nie będzie można żartować z Amerykanów? Dowcip o biodrach Obamy będzie traktowany jak nawoływanie do obalenia rządu Stanów Zjednoczonych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.