Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24142 miejsce

Truck z mobilną kuchnią w Jastrzębiu-Zdroju. Relacja

19 maja 2011 zawitał w Jastrzębiu Zdroju Truck z mobilną kuchnią Winiary. Była to nagroda dla uczniów Gimnazjum nr 8 biorących udział w programie "Jedz smacznie i zdrowo".

Jedz smacznie i zdrowo - Jastrzębie-Zdrój / Fot. Piotr Stafin W czasie wizyty w mobilnej kuchni uczniowie poznawali zasady zdrowego żywienia i odpowiedniej diety. Zajęci były podzielone na trzy części i prowadzone w formie interaktywnej. oprócz wykładu na temat zdrowego żywienia młodzież przygotowywała różne potrawy wykorzystując różnorodne produkty dostarczone przez organizatora.

Jedz smacznie i zdrowo - Jastrzębie-Zdrój / Fot. Piotr StafinAkcja edukacyjna „Jedz smacznie i zdrowo” skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej w całym kraju. Organizatorem jest marka Winiary.

Czytaj też: Istotny problem młodzieży: odżywianie

Jedz smacznie i zdrowo - Jastrzębie-Zdrój / Fot. Piotr StafinGłównymi celami programu są: edukacja i utrwalanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, zachęcanie młodych do samodzielnego przygotowania posiłków i spożywania ich w rodzinnym gronie, wpojenie zasad pozwalających ograniczyć marnowanie żywności.

Jedz smacznie i zdrowo - Jastrzębie-Zdrój / Fot. Piotr StafinPartnerem społecznym akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.
TNS OBOP przeprowadził badanie, którego głównym celem było określenie postaw młodzieży gimnazjalnej dotyczących odżywiania, poznanie ich codziennych nawyków oraz diety.

Jedz smacznie i zdrowo - Jastrzębie-Zdrój / Fot. Piotr StafinBadanie wykazało, że młodzież interesuje się tematyką żywieniową, a za główne źródło wiedzy o odżywianiu i zdrowiu uznaje szkołę. Młodzi znają główne zasady zdrowego odżywiania, ale często brakuje im wiedzy, jak te zasady wprowadzić w życie, jak samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki oraz racjonalnie komponować swoją codzienną dietę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.