Facebook Google+ Twitter

Trudna beatyfikacja Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-03 19:02

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II napotyka na trudności. Tak twierdzi włoski tygodnik "Panorama", który omawia kwestie, mogące być tego powodem.

Autor artykułu, Ignazio Ingrago, twierdzi wręcz, że w połowie maja może nastąpić przełom w procesie. Wtedy zebrać się ma komisja teologów, do której należy ocena "życia, dzieł i pism Karola Wojtyły". Cień na nie rzucić mogą pewne nieznane dotąd szczegóły.

Jednym z nich miałoby być to, że w procesie nie chcieli zeznawać dwaj bliscy współpracownicy polskiego papieża: ówczesny sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano i jego zastępca arcybiskup - dziś kardynał - Leonardo Sandri. Jak sugeruje autor, ich zeznania mogłyby ujawnić kulisy polityki zagranicznej Watykanu za Jana Pawła II.

Innym powodem może być fakt, że kardynał Stanisław Dziwisz, kustosz prywatnych dokumentów papieża, nie spełnił jego życzenia i nie spalił ich, jednocześnie zaś, jak twierdzi Ignazio Ingrao, części z nich nie udostępnił komisji historycznej. Archiwum to - jak czytamy we włoskim tygodniku - przewiezione z Rzymu do Krakowa, nie zostało do tej pory zinwentaryzowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.