Facebook Google+ Twitter

Trudna młodzież kontra reszta świata

Zbliżamy się wielkimi krokami do Euro 2012. Mecze zyskują więc na popularności. Nie zawsze powinniśmy je rozpatrywać tylko w kategorii piłki nożnej. Okazuje się, że nasze codzienne zmagania też mają coś ze sportu.

Prawie każdy rodzic wie ile trudu trzeba włożyć w wychowanie dzieci. Nie każdy natomiast jest zadowolony z wyników swojej pracy. Wracamy do domu zmęczeni i bez ochoty na dyskusję. A dzieci na to czekają, mają nam wiele do powiedzenia.

To nieprawda, że mamy trudną młodzież. To my nie potrafimy ich słuchać. Przy odrobinie dobrej woli, można zbudować zaufanie, które zaprocentuje. Kilka dobrych rad na początek: nie oceniajmy - słuchajmy, nie wstydźmy się prosić o pomoc - to nie jest objaw słabości. Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której czegoś nie rozumiemy - należy pytać.

Nasza ukryta asekuracja bardzo pomaga dziecku. Młodzież jest wspaniała, musimy tylko dać jej szansę, żeby mogła nam to pokazać. Dobrym krokiem w kierunku porozumienia jest proste stwierdzenie, np. "miło Cię widzieć" lub "czy mogę Ci jakoś pomóc"? Pamiętajmy jednak, by nie być natarczywym.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.