Facebook Google+ Twitter

Trudna przeprawa Polaków z Łotwą. Boenisch najsłabszy?

We wtorkowe popołudnie nasi zawodnicy, którzy przygotowują się do turnieju finałowego Euro 2012, rozegrali mecz towarzyski z reprezentacją Łotwy. Mecz, który prawdopodobnie miał dać odpowiedź na to, kto z nich zostanie odesłany do domu.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiMimo iż do pierwszego meczu z Grecją zostało jeszcze 16 dni i dwa spotkania towarzyskie, to właśnie spotkanie z 23 maja miało być kartą przetargową dla kilku zawodników, którzy swojej pozycji w kadrze nie mogą być pewni.

Jeszcze na długo przed pierwszym gwizdkiem Pana Haralda Lechnera dużo mówiło się o wyjściowej jedenastce. Zastanawiano się, czy Smuda postawi w bramce na Tytonia, czy może da szansę Fabiańskiemu. Dużą niewiadomą był też środek pomocy oraz atak. Jak się później okazało, eksperymentalne zestawienie selekcjonera uporało się z Łotwą (choć nie bez problemów) po bramce Artura Sobiecha.

- W tej chwili nawet nie chcę gdybać, z kogo zrezygnuję. Przykro mi się robi, gdy pomyślę, że trzech z tych chłopców nie pojedzie na mistrzostwa Europy - tak na poniedziałkowej konferencji mówił selekcjoner reprezentacji Polski. Zapewne myślał, że wtorkowy sparing da mu jasną odpowiedź na to pytanie. Tak się jednak nie stało. Z szesnastu zawodników, którzy wybiegli na boisko najlepiej zaprezentował się Łukasz Fabiański, któremu serwis Goal.com wystawił notę 8.0 w dziesięciopunktowej skali. Pozostali piłkarze zaprezentowali się nieco słabiej, co nie znaczy, że zagrali źle. Najwięcej krytyki spadło na Sebastiana Boenischa, u którego widać było dużą przerwę w grze. "Przegląd Sportowy" napisał wprost, że "z ekspresu zrobił się czołg". Młodzieżowy reprezentant Niemiec często nie nadążał za rywalami, a i jego akcje ofensywne niczego szczególnego do gry nie wniosły. Widać, że nie jest jeszcze gotowy do gry na najwyższych obrotach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.