Facebook Google+ Twitter

Trudna rocznica dla Polski. Marsz smoleński w Poznaniu

"Zanim zamordowano prezydenta w Smoleńsku najpierw go zdradzono... w Polsce" - głosił jeden z transparentów niesionych przez uczestników marszu zorganizowanego w Poznaniu, upamiętniającego rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

 / Fot. fot. Piotr Tutak9 kwietnia ulicami Poznania przeszedł marsz, którego uczestnicy postanowili upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej. Na czele pochodu jechał samochód z dzwonem, którego głos rozbrzmiewał co jakiś czas. Za samochodem szła grupa ludzi trzymających flagi oraz zdjęcie Lecha i Marii Kaczyńskich. Dało się również słyszeć głosy osób zachęcających do przyłączenia się – mówili oni, że to marsz patriotyczny.

Z daleka dało się dostrzec niesione przez uczestników marszu transparenty jeden z nich głosił: "kto!? POmagał Rosjanom w zamachu". Przechodnie otrzymywali również informator Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej, który zawierał informacje o stanie wiedzy o katastrofie pod Smoleńskiem. Można w nim było przeczytać nazwiska osób odpowiedzialnych za przygotowanie lotu, informacje dotyczące samego lotu, fakty z miejsca katastrofy i pytania, na które oczekuje się odpowiedzi.

Wśród mieszkańców Poznania marsz nie wzbudził sensacji, jakie tego typu wydarzenia budzą zazwyczaj w Warszawie. Część z przechodniów nie dowierzała treściom, jakie zawierały transparenty, niektórzy reagowali śmiechem, inni postanowili się przyłączyć. Na zakończenie uczestnicy zgromadzili się przy Pomniku Katyńskim, gdzie chwilą modlitwy upamiętniono ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.