Facebook Google+ Twitter

Trudna sytuacja w Tunezji i Egipcie. Czy Polacy są bezpieczni?

Od jakiegoś czasu w krajach arabskich jest coraz bardziej niespokojnie. Czy bezpieczeństwo polaków za granicą stoi pod znakiem zapytania? Najprawdopodobniej tak. Niektórzy są innego zdania. Czy słusznie?

W Tunezji i Egipcie trwają masowe protesty tamtejszej ludności cywilnej. Powód? Niezadowolenie społeczeństwa z władz państwowych w obu krajach. Szykuje się rewolta. Rewolta, na której mogą ucierpieć polscy turyści.

W związku z tym dobrze byłoby sprowadzić rodaków do kraju. Tak stało się w przypadku Polaków wypoczywających w Tunezji. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uspokaja. Turystom z Polski przebywającym w Egipcie nic nie zagraża.

Czy aby na pewno? Mam wrażenie,że zagrożenie dla ich bezpieczeństwa nie jest mniejsze niż w przypadku Tunezji. Biura podróży i Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachowują niezwykły wręcz spokój. To czy jest uzasadniony, jest kwestią dyskusyjną.Myślę,że ten spokój jest wysoce nieodpowiednią reakcją na zaistniałą sytuację.

Ja, będąc na ich miejscu, niezwłocznie wycofałbym Polaków z rejonu zagrożenia. To,że mieszkają oni w miejscowościach typowo turystycznych, nie oznacza,że nie grozi im śmierć czy poważne obrażenia.

Zastanawiam się nad jednym. Do czego może doprowadzić czekanie ze strony wspomnianych podmiotów?

Nie wygląda to dobrze. Nieciekawa sytuacja w Egipcie może doprowadzić do strat pośród ponad sześciu tysięcy polskich turystów, którzy aktualnie tam przebywają. Czy warto narażać ich zdrowie oraz życie? W imię czego? Jak określić takie postępowanie biur podróży oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych?

Jakieś propozycje?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Norbertowa
  • Norbertowa
  • 22.06.2011 22:31

Norbert, jestem pod wrażeniem!

Pozdrawiam słonko,
mamusia :*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Man
  • Jan Man
  • 28.01.2011 23:01

Mam wykupiony wyjazd do Egiptu w środę! Biura nas oczywiście wywiozą, bo to ich kasa i maja w "nosie" nasze bezpieczeństwo.
Z drugiej strony będziemy wygrzewać nasze dupy w ciepłym piasku, gdy ludność Egiptu walczy o lepsze życie!!! a pomyślmy o naszej moralności! sami walczyliśmy o dobrobyt w naszym kraju w latach 56, 70, 81.
Trzeba być solidarnym! A biura nas wywiozą a jak "trzeba" następnego dnia przywiozą, co będzie prawie nie możliwe. MSZ jak dostali siano, to będą mówić, że jest bezpiecznie! ja nie jadę!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcę tutaj na forum wskazywać palcem. Dziwię się jednak że służby specjalne Unii Europejskiej tkwią bezczynnie w stosunku tych wydarzeń. Myślę, że od momentu kulminacyjnego beatyfikacji Jana Pawła II obudzimy się w nowej rzeczywistości. No, chyba że rzeczywiście Rzym będzie profesjonalnie zabezpieczony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.01.2011 20:59

Byłam już raz a teraz to miał być rejs po Nilu, pół roku się cieszyłam ale to nic...to nie tragedia. Chciałabym tylko mieć możliwość odzyskania swoich pieniędzy a biura się nie kwapią. Dla nich to nic takiego tam się nie dzieje, dziękuję Grażynko za Twój Egipt:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
wypoczęta
  • wypoczęta
  • 28.01.2011 20:47

My z męzem wykupiliśmy wycieczkę w pażdzierniku .tERAZ WCALE NIE CHCEMY LECIEĆ ale biura podróży twierdzą że tam jest bezbiecznie i możemy odstąpić od umowy i nie lecieć ale zwrotu kosztów nie będzie MSZ musi podjąc decyzję czy tam rzeczywiście jest tak bezpeicznie przebywać teraz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno nie dziwię się Tobie. Egipt nigdy nie był bezpieczny. Nie wiem czy to taki miły wypoczynek jak wiesz, że obok coś się dzieje. Byłam tam przed paroma laty i byliśmy cały czas pilotowani przez policję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.01.2011 18:54

Mam wylot o Egiptu 18 lutego ale już dzisiaj chętnie zrezygnowałabym z tych planów, niestety. Szef biura stwierdził wczoraj że tam nie dzieje się nic takiego i zadbają o nasze bezpieczeństwo i tylko trzeba słuchać rezydentów. Zwroty pieniędzy będą dopiero po ogłoszeniu niebezpieczeństwa przez MSZ...nic takiego jednak się nie dzieje. A ja już zwyczajnie nie chcę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.