Facebook Google+ Twitter

Trudne przygotowania do zimy w polskich schroniskach. Możesz pomóc

Weź udział w "Akcji-Pielęgnacji" i w kilka minut wesprzyj bezpańskie zwierzęta w polskich schroniskach. To proste.

 / Fot. (FOT. ANDRZEJ ZGIET / POLSKA PRESS GRUPA)Podobnie jak ludzie, jesienią i zimą także psy i koty są szczególnie narażone na choroby, a ich odporność jest obniżona. Dlatego właśnie wtedy pracownicy schronisk i fundacji mają dużo więcej pracy, bo czworonogi wymagają dodatkowej troski i pielęgnacji.

– Zależy nam na tym, żeby zwierzaki przebywające pod naszą opieką były zdrowe. Również dlatego, że wszelkiego rodzaju nawet najmniejsze infekcje czy pasożyty to dla nas ogromny problem. Tu niestety drobne przeoczenie może skończyć się poważną chorobą czy nawet epidemią w placówce. Dlatego staramy się jak najszybciej reagować na wszelkie niepokojące objawy, a każdy nowy podopieczny przechodzi nie tylko kwarantannę i szereg badań, ale także jest poddawany niezbędnym zabiegom – mówi Iwona Cięciwa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. – Dlatego też szczególne w okresie jesienno-zimowym potrzebne są nam różnego rodzaju witaminy, maty higieniczne, środki pielęgnacyjne, owadobójcze i weterynaryjne – dodaje.

Aby wesprzeć psiaki, możecie skorzystać z "Akcji-Pielęgnacji" przy pomocy platformy www.dlaSchroniska.pl. Możemy wesprzeć wybraną przez nas placówkę kupując najpotrzebniejsze rzeczy.

– Wszystko to możliwe jest dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy schronisk, którzy przygotowują opisy i zdjęcia przebywających tam zwierzaków, a także starannie analizują, czego każdy z nich potrzebuje i tworzą listy przedmiotów, które danemu czworonogowi są naprawdę niezbędne. Następnie na podstawie takiego opublikowanego online spisu internauci mogą dokonywać zakupów – wyjaśnia Michalina Zabłocka, koordynatorka akcji dlaSchroniska.pl.

Akcja rusza w październiku i potrwa cały miesiąc. Organizatorzy liczą szczególnie na pomoc w zakupie specjalistycznych kosmetyków dla psów i kotów, suplementów diety, opatrunków, mat higienicznych, szczotek czy obcinaczek do pazurów.

– Każde, nawet najmniejsze wsparcie tej inicjatywy, to ogromna pomoc dla nas, a przede wszystkim zwierzaków. Dzięki tej akcji będziemy mogli jeszcze lepiej zadbać nie tylko o zdrowie, ale i wygląd czworonogów, a to może zwiększyć także ich szanse na adopcję, bo takie zadbane psy i koty są zdecydowanie chętniej zabierane do domów — mówi Joanna Zaremba z Fundacji For Animals.

W akcji bierze udział kilkanaście schronisk z całej Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Potrzebna akcja i jak jest okazja, zawsze wspieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcję popieram, na pewno wezmę w niej udział. Bardzo cieszę się, że Redaktorom W24 leży na sercu dobro czworonogów.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.