Facebook Google+ Twitter

Trudne warunki drogowe w całym kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-15 08:03

Intensywne opady śniegu na wschodzie i południowym wschodzie kraju utrudniają komunikację. Ireneusz Lubański z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informuje, że dotyczy to przede wszystkim dróg drugiej i trzeciej kategorii odśnieżania, czyli lokalnych i powiatowych.

Szczególnie trudna sytuacja będzie w województwach Lubelskim, Podlaskim, Podkarpackim i Warmińsko Mazurskim.

W Lublinie opóźnienia autobusów miejskiej komunikacji sięgają nawet pół godziny - informuje nadzór ruchu MPK. Warunki jazdy w mieście są fatalne, najgorzej - bardzo ślisko - jest na podjazdach i skrzyżowaniach. Na liniach podmiejskich w regionie spore odcinki są nieprzejezdne. Boczne drogi wojewódzkie w części wschodniej regionu i w okolicach Puław są białe.

Trudne warunki jazdy są też na wschodzie warmińsko-mazurskiego. Cienka warstwa białego puchu i pośniegowe błoto występuje między innymi na krajowej 16-ce między Orzyszem a Ełkiem, na 58-ce od Olsztynka przez Szczytno i Pisz do wschodniej granicy regionu, na 59-ce Mrągowo-Rozogi, na trasie nr 63 od Orzysza do Pisza i na 65-ce od Ełku do polsko-rosyjskiej granicy w Gołdapi.

Dużo zajeżdżonego śniegu i błota pośniegowego również na drogach wojewódzkich we wschodniej części regionu. Utrudnienia napotkają też kierowcy na drodze krajowej nr 1 z Katowic do Warszawy. W miejscowości Wrzosowa, przed Częstochową na drogę przewrócił się TIR. Ruch w tym miejscu odbywa się tylko jedną nitką. Utrudnienia są na pasie w kierunku Częstochowy i Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.