Facebook Google+ Twitter

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Zimowa aura zagościła do Polski. W związku z opadami śniegu, na drogach wciąż panują trudne warunki do jazdy. Kolejnych opadów białego puchu mogą się dziś spodziewać mieszkańcy wschodniej i południowej Polski.

 / Fot. Bill Nicholls, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Snow_on_the_roads_-_geograph.org.uk_-_1629845.jpg Minionej doby na krajowych drogach doszło do 99 wypadków, w których zginęło 12 osób, a 124 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 350 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Zwracają także uwagę na konieczność zmiany opon na zimowe.

Dyżurny z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w nocy na drogach krajowych i wojewódzkich pracowało 31 piaskarek i pługopiaskarek. Aktualnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Najtrudniejsze warunki do jazdy panować dziś będą na południu Polski.

Jak podaje serwis Interia.pl, niedziela pogodna będzie m.in. na północnym zachodzie kraju, w Polsce centralnej oraz w województwach południowo-zachodnich. Śnieg padać będzie w Małopolsce i we wschodniej części kraju. Termometry pokażą od 2 st. C w Krakowie do 8 st. C w Szczecinie. Ocieplenie ma nastąpić od czwartku.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.