Facebook Google+ Twitter

Trudne warunki na drogach w całej Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-28 07:48

W całej Polsce panują bardzo trudne warunki drogowe. Na drogach leży błoto pośniegowe lub śnieg. Obecnie w wielu regionach kraju pada intensywny śnieg. Lokalnie możliwy jest marznący deszcz. Warunki w Warszawie są trudne. Na drogi wyjechały solarki, jednak wciąż padający śnieg utrudnia ich pracę.

Źle jeździ się na Pomorzu. Jest ślisko - szczególnie na krajowej szóstce w okolicach Gdyni, na drodze nr 20 na odcinku Miastko-Gdańsk oraz 22 Człuchów - Tczew.

Jak zapewniają pracownicy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - jezdnie były odśnieżane całą noc, ale sytuację utrudnia wciąż padający śnieg.

Szczecin pod śniegiem, parkowanie gratis
Intensywne opady śniegu spowodowały znaczne utrudnienia w Szczecinie i okolicach. Warunki do podróżowania w zachodniopomorskiem są fatalne. Śnieg zalega na głównych i bocznych trasach. W Szczecinie pracuje cały dostępny sprzęt odśnieżający.

Opóźnione są tramwaje - doszło do kilku awarii. Pasażerowie czekają na tramwaje nawet do pół godziny. Opóźnione są także autobusy. Policja zapewnia, że kierowcy jeżdżą ostrożnie a ruch jeszcze nie jest duży. Drogówka spodziewa się korków podczas porannego szczytu.

W związku z opadami śniegu prezydent Szczecina wydał zarządzenie o zawieszeniu opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania od dziś do 3 lutego. To pierwsza decyzja po wczorajszym spotkaniu zespołu ds. akcji zima.

Fatalna sytuacja panuje także na trasach regionu. Najgorzej jest na drogach nr 10 Szczecin - Bydgoszcz 20 i 25 czyli Stargard, Chociwel, Węgorzyno, Drawsko, Bobolice - Biały Bór.

Walczą na Warmii, pracuje 40 pługów
Na Warmii i Mazurach trudne warunki jazdy - ostrzegają drogowcy. W całym regionie pada śnieg, lokalnie opady są dość intensywne. Dodatkowo chwilami wieje dość silny wiatr, który miejscami nawiewa śnieg na drogi oraz powoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Na błoto pośniegowe natrafimy na krajowej drodze nr 7 z Warszawy do Gdańska w rejonie Elbląga i Ostródy, na drodze nr 16 od Iławy do Ostródy, na trasie nr 15 od Ostródy do Nowego Miasta Lubawskiego oraz na 51 Olsztyn - przejście graniczne w Bezledach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.