Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2328 miejsce

Trudne wybory?. Własne zdrowie, czy weselny prezent

Większość ludzi mając do wyboru zadbanie o własne zdrowie, czy wywiązanie się z rodzinnych obowiązków, np prezentów weselnych dla chrześniaków, wybiera to drugie. Tym bardziej, że zadbanie o własne zdrowie może być kosztowne i nieskuteczne.

Jak pisałam w artykule: „Kosztowne darmowe wycieczki”: Emeryci i renciści ze względu na dolegliwości chorobowe związane z wiekiem i wiarę w słowo mówione, są najwdzięczniejszą grupą którą można nakłonić do zakupów, urządzeń do masażu, różnorodnych leków, o strukturze „eliksirów młodości”, więc przedstawiciele różnych firm sprzedających kosztowne „buble”, wybrali sobie tą grupę wiekową do prezentacji swoich wyrobów.

Efektowne zaproszenie / Fot. Elżbieta SadowskaTakże Centrum Promocji Zdrowia wraz z Fundacją im. Prof. Z. Religi zaprosiło w imieniu firmy Biopharma Polska & Centermedical mieszkańców szczecińskich Pomorzan na spotkanie w kawiarni Hetman, w ramach kampanii „Aktywni 50+”. Każdy z uczestników spotkania miał wziąć udział w losowaniu bezpośrednio na spotkaniu nagrody pieniężnej w wysokości 5 tys zł, natomiast każda para małżeńska 20 tys zł. Dla najaktywniejszych gości w prezencie miała być wręczona kuracja wartości 850 zł.

Ponadto, każdy uczestnik spotkania miał otrzymać atrakcyjny upominek, a pary małżeńskie miesięczną terapię aromatyczną, więc trudno było się oprzeć temu zaproszeniu i namówiłam męża na uczestnictwo w tym spotkaniu. Prezenterzy przedstawili zebranym zalety koenzymu Q10, na podstawie którego opracowana jest kuracja Cardiozymem Forte, która był tematem i towarem sprzedaży. Organizatorzy spotkań działają z zaskoczenia, nie informując co ma być tematem i przedmiotem spotkania, aby uczestnicy nie przygotowali się na spotkanie (informacje z Internetu), a trudno przypuszczać by uczestnicy spotkania przyszli na spotkanie z laptopami.

Lek na kurację / Fot. Elżbieta SadowskaDlatego ceny kuracji w euro podawane przez prezenterów uczestnicy spotkania muszą przyjąć „na wiarę”, gdyż nie mają możliwości jej sprawdzić. Jedno jest pewne ceny prezentowanych na spotkaniach (prezentacjach) urządzeń, leków zaczynają się od 1 tys. wzwyż. Dlatego promocyjna cena kuracji Cardiozymem Forte (na zaburzenia rytmu serca, niedotlenienie serca, zawał mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze), w postaci 90 ampułek-buteleczek, zaproponowana na 20-lecie firmy to 1990 zł, plus w prezencie Hydrolizat Kolagen Agil-A-San (za 850 zł).

Na spotkaniu / Fot. Elżbieta SadowskaJednak nawet tak atrakcyjna cena kuracji leczniczej (w Niemczech koszt ok. 1000 euro), nikogo nie zachęciła do zakupu. Polskie społeczeństwo jest coraz oszczędniejsze i ostrożniejsze (mój artykuł: Kosztowne darmowe wycieczki, też odniósł korzystny skutek), lepiej najpierw wszystko sprawdzić (dzieci lub wnuki w Internecie), niż dać się jak to się mówi „wydymać”. Tym bardziej, że jak się okazuje po sprawdzeniu w Internecie: Koenzym Q10 Forte, kapsułki, 60 szt kosztują 29.29 zł, który jest głównym składnikiem Cardiozym Forte (plus witaminy w tym witaminę E, która powoduje przyswajalność leku), jest stosunkowo niedrogi.

"Atrakcyjny" upominek dla pary małżeńskiej / Fot. Elżbieta SadowskaI chociaż mężowi (po zawale), taka kuracja (leczy nowotwory, zmniejsza nadciśnienie tętnicze, cholesterol, możliwość zachorowania na cukrzycę, zalecza zniszczenia po zawale serca, ma pozytywny wpływ na wątrobę, chorobę Parkinsona, depresję i paradontozę) mogłaby się wydawać niezbędna, to jednak w pamięci miałam rychły ślub chrześniaka i konieczny w związku z tym wydatek na ślubny prezent. Można by więc powiedzieć, że zamiast zadbać o swoje i męża zdrowie, wybrałam „rozrywkę” związaną z weselem chrześniaka. Na szczęście w tym wypadku, nie był to zbyt trudny wybór.

Ps. Atrakcyjny upominek i miesięczna terapia aromatyczna na zdjęciu, a losowanie nagrody zakończyło się w większości wypadków wygraną 1 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ja wolałbym się pobawić na weselu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybieram własne zdrowie!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedyś wybierani 3 razy tak!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybrałam dwa razy "nie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym wypadku, zdrowie nie byłoby trafnym wyborem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto też przeczytać artykuł Eli: "Kosztowne darmowe wycieczki"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przeczytać, zobacz też artykuł Elżbiety: "Państwo powinno objąć stałą, profesjonalną opieką obywateli powyżej 80 (75) roku życia"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiedziałem, że po tym artykule Dagmara Karp z TVN24 zaprosiła ciebie do programu "Blisko ludzi"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi nie ma nic wspólnego z organizowanymi spotkaniami pod hasłem: "AKTYWNI 50+". Fundacja podjęła już kroki prawne w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
32/373-56-00, www.frk.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najcenniejsze dobra jakie każda osoba posiada to jej zdrowie i życie więc dlaczego je marnowało mnóstwo osób tracąc środki na zbędności? Czy chciałobyś pożyć z tysiac lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.