Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10883 miejsce

"Trudno jest opowiadać o muzyce" - wywiad z Anią Szarmach

Współautorzy: Filip Chochół

Komponuje już od szkoły podstawowej. Początkowo bycie wokalistką wydawało jej się obciachowe. Nie godzi się na muzyczną prostytucję. Ma na swoim koncie trzy solowe płyty. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Ania Szarmach.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Ania Szarmach / Fot. Filip ChochółJej przygoda z muzyką zaczęła się od fascynacji pianinem. "Jako kilkulatka chodziłam do sąsiadki mojej babci, która miała ten instrument i zaczęłam zachwycać się dźwiękami, które można z niego wydobyć" - wspomina Anią Szarmach. "Rodzice to zauważyli i postanowili kupić pianino, a następnie zapisać mnie do szkoły muzycznej" - dodaje.

Obok gry na fortepianie i komponowania, pojawiło się też w pewnym momencie zamiłowanie do śpiewania. "Nie miałam w życiu takiego momentu, że wymyśliłam sobie, że będę piosenkarką - nawet mnie to śmieszyło, było to dla mnie na początku trochę obciachowe" - wyznaje Ania Szarmach. Jednak jej wokalna droga zaczęła wkraczać z czasem na coraz poważniejsze tory. Po maturze, gdy nie umiała znaleźć uczelni dla siebie, postanowiła zdawać do Akademii Muzycznej w Katowicach. Gdy podczas przesłuchań zobaczyła, jacy utalentowani i doświadczeni ludzie ubiegają się o miejsce w tej szkole, była przekonana, że nie uda jej się dostać, więc nawet nie przyszła na ogłoszenie wyników. Stało się inaczej i Ania Szarmach znalazła się wśród dwójki szczęśliwców, którzy zostali wówczas przyjęci na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Wokalistka Ania Szarmach gościła w redakcji W24 / Fot. Filip ChochółPrzez wiele lat śpiewała w chórkach, aż w końcu zdecydowała się na nagranie solowej płyty. Pierwszym krążkiem, który ujrzał światło dzienne był zatytułowany "Sharmi", na którym znalazły się między innymi utwory z wcześniej nagranej, aczkolwiek nigdy nie wydanej płyty "Ucieknijmy stąd". Na albumie znalazło się wiele tanecznych numerów, gdyż wówczas wokalistka przeżywała fascynację rytmami R&B.

Niedawno wydała swoją trzecią solową płytę zatytułowaną "POZYTYWka", którą promuje singiel "Z Tobą". Artystka podkreśla, że ten album jest zupełnie inny od poprzednich w jej dorobku. "Chciałam przede wszystkim przekazać na płycie tę samą ekspresję, którą emanuję na koncertach i myślę, że udało mi się to osiągnąć" - zaznacza wokalistka. Do współpracy nad tym krążkiem Ania Szarmach zaprosiła między innymi Annę Marię Jopek, z którą nagrała utwór "Horyzont marzeń".

Obejrzyj cały wywiad z Anią Szarmach:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.