Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6138 miejsce

Trudny wybór, czyli "Kolacja kanibali" w Teatrze Polonia

Sztuka Vahégo Katchy pokazuje, do czego może posunąć się człowiek, by ocalić własne życie.

Kolacja kanibali / Fot. Tomek Słupski, Teatr Polonia"Kolacja kanibali" w reżyserii Borysa Lankosza to dramat opowiadający o ludzkich słabościach, które ujawniają się w chwili zagrożenia. Akcja rozgrywa się w 1942 roku w okupowanej Francji. Siedmioro przyjaciół świętuje urodziny Sophie (Aleksandra Domańska), uroczej pani domu. Zabawa jest przednia - aż trudno uwierzyć, że trwa wojna.

Aleksandra Domańska (Sophie), Rafał Mohr (Kaubach), Grzegorz Stosz (Pierre) / Fot. Tomek Słupski, Teatr PoloniaPozorna sielanka trwa aż do momentu zastrzelenia dwóch niemieckich oficerów pod oknami kamienicy. Wkrótce potem do mieszkania wpada oficer SS (Rafał Mohr) i składa obecnym propozycję nie do odrzucenia. Propozycję, która wystawi przyjaźń bohaterów na ciężką próbę...

Rafał Mohr (Kaubach) / Fot. Tomek Słupski, Teatr PoloniaJeśli chodzi o grę aktorską, to na największe brawa zasłużył Rafał Mohr, który wcielił się w Kaubacha, oficera gestapo. Był bardzo przekonujący, grał całym sobą - mimiką, każdym gestem. Z pozoru był kulturalny i spokojny, jednak ten spokój mógł przyprawić o ciarki.

Bardzo podobał mi się także Kamil Maćkowiak jako doktor Jean-Paul, który adorował panią domu, z pozoru był nonszalancki i dowcipny. Jednak w obliczu zagrożenia pokazał swoją prawdziwą twarz - stał się bezwzględny, nie przejmował się losem innych, tylko swoim. Niezwykły był także Zbigniew Konopka jako wuj Andre, drobny hochsztapler, chyba najbardziej odpychająca postać całego dramatu, nie było w nim krzty dobra. W dodatku prawie czuło się jego strach przed śmiercią.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sztuka jest naprawdę warta obejrzenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam. Jak nieprzewidywalne są zachowania ludzi w skrajnych sytuacjach. Rafał Mohr rzeczywiście wspaniale zagrał niemieckiego oficera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.