Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25592 miejsce

Trujący alkohol w Polsce? Zobacz, jak go rozpoznać. A w Czechach prohibicja

Polscy celnicy sprawdzają, czy alkohol metylowy z Czech przedostał się do Polski. Sprawdź, jak wyglądają toksyczne podróbki.

podrobione etykiety czeskich likierów i wódek / Fot. Policie CR, Katowicka Izba CelnaW tej chwili nie ma doniesień o zatruciach czeskim alkoholem w naszym kraju. Jak jednak zapewniła rzecznik katowickiej Izby Celnej, Aldona Węgrzynowicz, celnicy sprawdzają, czy zatruty alkohol pojawił się po naszej stronie granicy, cały czas działając w ścisłej współpracy z czeską policją.

Wszystkim mieszkańcom południowych województw radzi zaś, by nie kupować alkoholu bez akcyzy, na targowiskach, bazarach czy od osób nowopoznanych.

Zakaz sprzedaży czeskiego alkoholu w Polsce. Od 16 wrześniaW Czechach od piątku obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholi powyżej 20 procent. Takich trunków nie dostanie się w sklepie, barze ani restauracji. W Zline na pograniczu słowacko-czeskim miejscowa policja odkryła rozlewnię, w której znajdował się zawierający metanol alkohol techniczny, ale to dopiero początek. Na miejscu odkryto także podrabiane etykiety następujących marek: wódek Lunar i Švestková, a także likierów Albánská borovička i Tuzemák (zobacz zdjęcia).

podrobione etykiety czeskich likierów i wódek / Fot. Policie CR, Katowicka Izba CelnaEtykietka podrobionego likieru Tuzemák wyraźnie różni się od oryginału, gdzie napis głosi: "ALK. 40% VOL.". W trującej podróbce zamiast "VOL" widnieje napis "OBJ." Nie zgadza się także liczba składników. W trującym alkoholu jest ich 8, czyli o 1 za dużo.

Wiadomo już, że w sprawie trującego alkoholu zatrzymano 4 osoby, zaś wczoraj w Cieszynie odnaleziono 160 litrów alkoholu nieznanego pochodzenia, który z racji braku polskich oznaczeń akcyzy i w świetle ostatnich wydarzeń przekazano do zbadania.

podrobione etykiety czeskich likierów i wódek / Fot. Policie CR, Katowicka Izba Celna- "Nie mamy jeszcze informacji z laboratorium odnośnie składu tego alkoholu, ale ekspertyza ma się pojawić najszybciej, jak to możliwe." - deklaruje rzecznik prasowy Katowickiej Izby Celnej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fanfa ramfa
  • Fanfa ramfa
  • 15.09.2012 20:31

A moze jeszcze instrukcja jak rozpoznac trujacy tyton w lisciach, ktory nielegalnie sprzedawany jest w internecie i kioskach jak dopalacze?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fadel
  • Fadel
  • 14.09.2012 19:56

W Zlinie na pograniczu morawsko - słowackim. Czechy nie graniczą bezpośrednio ze Słowacją. Graniczy z nią Morawa, wchodząca w skład Republiki Czeskiej (składającej się z trzech krajów: Czech, Morawy i Śląska).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.