Facebook Google+ Twitter

Trumny wypłyną na ulice? Cmentarz w Cieplicach pod wodą

Swego czasu Kuba Sienkiewicz śpiewal, że "Wyszków tonie". To samo mozna powiedzieć o Jeleniej Górze. Cmentarz w Cieplicach jest całkiem zalany! Czy trumny wypłyną na powierzchnię, jak w 1997 roku na niektórych cmentarzach?

Do Cieplic przyjechałam w czwartek. Z nadzieją na piękną pogodę szykowałam plany wycieczek: Chojnik, Jelenia Góra, Praga, Gerlitz. Niestety już nastepnego dnia zaczął padać deszcz. Wierzyliśmy, że do jutra się wypada i do jutra i do jutra i tak każdego dnia. Padalo bez przerwy. Dziś dwie przecinajace Cieplice rzeczki wylały. Ludzie mieszkający na niżej położonych terenach już teraz mają zalane piwnice.

Kiedy doszłam do cmentarza po prostu oniemiałam. Znicze pływaja, a niektóre nagrobki całkowicie zniknęły pod wodą. Grozi to podmyciem grobów i w najgorszym wypadku wypłynięciem trumien.. Miało to już miejsce podczas wielkiej powodzi 9 lat temu. Woda szybko się podnosi. Co dziwne... nie widziałam żadnych wałów, mimo że woda zalewa już ulice.. Co dalej? I jak długo będzie jeszcze padać?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.