Facebook Google+ Twitter

Truskawki zgniją na polach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 17:24

Podkarpaccy plantatorzy płacą około 2 złotych za koszyczek truskawek osobom, które pracują przy zbiorach owoców. Jednak chętnych nie ma zbyt wielu.

Sprawny zbieracz może w ciągu dnia uzbierać nawet 50 koszyczków - ale tylko wtedy, gdy owoce są duże i dorodne. Zwykle kończy się na 30 koszyczkach. Łatwo więc wyliczyć, że maksymalnie w ciągu dnia można zarobić od 60 do 100 złotych. Dla wielu osób, którzy dotąd pracowali przy zbiorach to za mało. Niektórzy wyjechali do podobnej, ale znacznie lepiej płatnej pracy za granicą.

Pracownicy Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale przyznają, że istnieje ryzyko, iż w obliczu braku rąk do pracy wiele owoców pozostanie na polu, a plantatorzy poniosą straty. W woj. podkarpackim najwięcej plantacji truskawek jest w okolicach Kolbuszowej, Leżajska, Sokołowa Małopolskiego i Lubaczowa. A w Rzeszowie koszyczek tych owoców kosztuje od 7 do 9 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aby obniżyć koszty zbieraczy i zarobić więcej często plantatorzy zatrudniają osoby zza wschodniej granicy..i wszyscy są zadowoleni :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.