Facebook Google+ Twitter

Truskawkowa wpadka Tuska: "Nie róbcie ludziom wody z mózgu"

Donald Tusk tłumaczył się ze swej wpadki w Chorwacji, gdy w przypływie szczerości stwierdził, że tamtejsze truskawki są lepsze od polskich. "Proszę nie robić ludziom wody z mózgu" - stwierdził premier, gdy zarzucono mu, że nie promuje takimi wypowiedziami polskich producentów.

 / Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl/Domena publiczna"Byłem w Chorwacji, kupowałem na rynku w Zagrzebiu truskawki, które były lepsze, niż truskawki w Polsce o tej porze roku" - odpowiedział Tusk. Dodał też, że nikt go nie musi uczyć fascynacji kaszubską truskawką, ale na takową trzeba jeszcze poczekać.

Czytaj też: Niezapomniane wpadki polityków

Konstytucja wg Komorowskiego. Kolejna wpadka prezydenta

Wpadka premiera miała miejsce 7 kwietnia w Chorwacji. Próbując truskawek Tusk stwierdził, że są lepsze niż polskie. Członek delegacji próbował uratować sytuację i dopytał premiera czy ten jest pewien. Prezes Rady Ministrów potwierdził swoją ocenę, co zarejestrowały kamery.

Czytaj też: Błędy polskich polityków. Po Komorowskim pora na Tuska
Prezydent łączy się w "bulu" i "nadzieji". Kancelaria siętłumaczy

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (97):

Sortuj komentarze:

Don Chichot
  • Don Chichot
  • 15.05.2011 21:58

Ojejku - ale się nasie lobby tluśkawowe wkuzilo. Tak siamo opield... w USA Busha, kiedy powiedział zie w dzieciństwie nie lubił spinaćku. Gźmieli ploducienci śpinaćku, pastozi i nafet lekazi. A Pan Plezident Buś pszeplasiał potem wśiśtkich, bo mu psiejenziciło....

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 15.05.2011 19:37

Tuskawkowe pole , pole wokół nas ! Na Tuskawkowym polu tylko ni ma was , pisole.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lila
  • lila
  • 15.05.2011 19:06

chorwacja -order tuskawkowy

Komentarz został ukrytyrozwiń
sezon truskawkowy
  • sezon truskawkowy
  • 15.05.2011 18:35

jeszcze sie nie rozpoczal a tu tylko truskawki i truskawki.juz to idzie na nerwy

Komentarz został ukrytyrozwiń
mam pytanie do PISiorow
  • mam pytanie do PISiorow
  • 15.05.2011 17:25

jak z waszego mozgu zrobic wode najpirw by tam musial byc

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 15.05.2011 17:18

Wiecie cooo ? a prezes nie wie co to truskawka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jannsta
  • jannsta
  • 15.05.2011 16:57

Robić wodę z mózgu u swoich wyborców wolno tylko panu premierowi,innym jest to zabronione .Pan premier robi to najlepiej i dzięki temu ma wysokie notowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuba 4 ful
  • kuba 4 ful
  • 15.05.2011 13:14

Nie ma nic gorszego dla kraju jak Premier nie potrafi wspierać swoją gospodarkę.Plantatorzy mu tego nie przebaczą.Nic nie dadzą tłumaczenia jego słowa poszły w świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 15.05.2011 12:53

Czy słyszeliście, żeby Pan Premier przywiózł z którejkolwiek ze swoich podróży znaczące kontrakty dla polskich firm? Inaczej jest gdy wyjeżdżają przywódcy innych państw, np. kanclerz Merkel - jej podróż do Chin sprzed paru miesięcy zaowocowała kontraktami i zwiększeniem eksportu do Chin, dzięki czemu niemiecka gospodarka szybko odzyskuje siły po kryzysie. A nasz premier... mówi z rozbrajającą szczerością, że... nasze gorsze... Chyba chce zaszkodzić eksportowi polskiej żywności (bo ta sprzedaje się od co najmniej 4-5 lat coraz lepiej- jak widać wbrew jego woli). Akurat w sektorze rolnym mamy nadwyżkę w handlu zagranicznym, teraz Pan Premier i to też chce popsuć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol Antałek
  • Karol Antałek
  • 15.05.2011 10:44

Co tu gadać,szkoda słów.W PO to są tacy gafiarze,jak nie komorowski to tusk ale Chorwaci chyba cwanie go podeszli i to tuska połaskotało-Oni mu zasugerowali na pewno,żeby skosztował te owoceChorwackie ale nie nazwali je truskawkami a "tusk-awkami" no i to nobilitowało i dlatego powiedział,że tusk-awki chorwackie są lepsze od polskich truskawek.Jak ktoś lubi,żeby mu kadzono na każdym kroku,no to i rodzoną matkę by sprzedał za jakis komplemencik pod swoim adresem.