Facebook Google+ Twitter

Trwa 13. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej

W niedzielę festiwal otworzył koncert Marii Schneider z orkiestrą. Jej muzyka jest określana jako poruszająca, majestatyczna, magiczna, zapierająca dech w piersiach, wspaniała, poza kategoriami.

 / Fot. By Geert Vandepoele from Gent, Belgium (Maria Schneider) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsMaria Schneider to fenomenalna kompozytorka, która stanowi kobiecy kontrapunkt w zdominowanym przez mężczyzn jazzowym świecie. Jej twórczość zaciera granice między gatunkami, a sama artystka jest jedną z niewielu osób wyróżnionych nagrodą GRAMMY zarówno w jazzie, jak i klasyce.Oprócz Marii Schneider, na festiwalu wystąpią: The Bad Plus, Pablo Marquez, Tim Berne, Mathias Eick, Andy Sheppard Quartet, Tomasz Stańko Project, Egberto Gismonti oraz Stars of British Jazz.

13. Jazzowa Jesień odbywa się pod dyrekcją Tomasza Stańko, a w tym roku towarzyszy mu hasło „Odmienne harmonie”.

Tegoroczna edycja Jazzowej Jesieni w dziewięciu prezentacjach pokazuje olbrzymie spektrum znakomitego jazzu i muzyki improwizowanej. Festiwal, tak samo jak jego dyrektor artystyczny, lubi odkrywać odmienne oblicza dźwięków. A w bardziej muzycznym języku –odmienne harmonie. Dlatego program festiwalu jest bardzo różnorodny.

Program na następne dni przedstawia się następująco:
13 listopada,godz. 18:00 / Mathias Eick: Midwest / Andy Sheppard Quartet
14 listopada, godz. 18:00 / Tomasz Stańko Project / Egberto Gismonti solo
15 listopada, godz. 18:00 / Koncert jazzu tradycyjnego: Star of British JazzWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.