Facebook Google+ Twitter

Trwa 47. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Wratislavia Cantans

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-08 13:34

Już siódmy dzień trwa 47. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans podczas którego wystąpili niezwykli, niezwykle utalentowani międzynarodowi i polscy wykonawcy i usłyszeliśmy najwyższej klasy utwory szlachetnej poświęconej Bogu muzyki.

W pierwszym dniu Festiwalu we Wrocławiu wystąpiła sławna wspaniała skrzypaczka Rachel Podger - jeden z najbardziej twórczych talentów, jakie pojawiły się w nurcie wykonawstwa historycznego. - Jej i innych członków jej zespołu gra - była naprawdę mistrzowska - tak jak i grane przez nią i jej zespół utwory Johanna Sebastiana Bacha. W Kościele Uniwersyteckim odbyło się wykonanie wspaniałej Pasji wg św Jana, która wprawiła nas w podniosły religijny nastrój. Następnego dnia w niedzielę z prowadzeniem wspaniałego dyrygenta Paula Mc. Cresha-Dyrektora Artystycznego Festiwalu - została zaśpiewana Pasja wg św.Mateusza. Wykonanie było niezwykłe i wzniosła ona nasze umysły i serca naprawdę bardzo,bardzo wysoko! Wcześniej w Oratorium Marianum odbył się koncert sonat J.S.Bacha na klawesyn i violę da gamba. - Klawesyn - młodszy brat fortepianu - pozwala grać bardzo miłe dla ucha dżwięki, a wykonanie utworów było mistrzowskie.

W poniedziałek odbyły się tylko koncerty w Jelczu-Laskowicach i w Bielawie, natomiast we wtorek zagrała we Wrocławiu Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach i grała ona naprawdę wspaniale lub niezrównanie - w gotyckiej katedrze Kościoła Polskiego pw. św. Marii Magdaleny. W środę w kościele św.Marii Magdaleny zaśpiewali sławni angielscy soliści z Chórem Filcharmonii Wrocławskiej i z Akompaniamentem Orkiestry Symfonicznej Wrocławskiej Filcharmonii, a w Kościele Uniwersyteckim odbył się przepiękny Koncert Angielskiego kwartetu skrzypcowego.

W czwartek w Kościele Uniwersyteckim odbył się koncert założonego przez Pana Dyrektora Andrzeja Kosendiaka wspaniałego Chóru Chłopięcego Filcharmonii Wrocławskiej-i ci bardzo młodzi chłopcy śpiewali naprawdę doskonale-
występ ten zostanie nam w pamięci. Następny koncert w czwartek zagrał doskonały polski kwartet skrzypcowy. W piątek w kolegiacie św.Krzyża i św. Bartłomieja wspaniałe włoskie solistki i soliści zaśpiewali w doskonały i w zupełnie Mistrzowski sposób przepiękne Oratorium:"Oratorio di Passione di Gesu Cristo" - ich mistrzowskie arie wzniosły nas myślą lub sercem naprawdę w Sfery bardzo wysokie!
(Władysław Koprowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.