Facebook Google+ Twitter

Trwa 6. edycja konkursu DO 2011 Roku. Poznaj zasady i terminy

15 lutego rozpoczęliśmy 6. edycję Konkursu Dziennikarz Obywatelski 2011 Roku, najważniejszego wydarzenia w świecie mediów obywatelskich. Proponujemy nowe kategorie konkursowe, cenne nagrody, uczciwą rywalizację. Jeśli jesteś dziennikarzem obywatelskim lub blogerem nie zwlekaj. Zgłoś swoje materiały. W 5. edycji laureatem konkursu został Dawid Serafin z Jaworzna, w tym roku to Ty możesz zgarnąć super nagrody.

 / Fot. Łukasz GdakTermin zgłaszania materiałów

Piszesz w serwisie dziennikarstwa obywatelskiego, publikujesz na Twitterze, własnym blogu, informujesz innych na FB? Zgłoś się! Czekamy na zgłoszenia materiałów opublikowanych w ubiegłym rokuod 15 lutego do 15 kwietnia 2012 roku, od osób, które nie zajmują się dziennikarstwem zawodowo. Podobnie jak w 5. edycji, jeden autor może zgłosić dowolną liczbę materiałów, ale tylko w jednej kategorii.

Szczegóły na specjalnej stronie konkursowej:

doroku.pl. Głosowanie zaczynamy 18 kwietnia. Potrwa miesiąc - do 18 maja. Gala finałowa konkursu odbędzie się 30 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.Wystartował konkurs DO 2011 Roku

Kategorie konkursowe

Po uprzedniej edycji konkursu zmieniliśmy nieco działy tematyczne i w tym roku proponujemy osiem kategorii konkursowych: Wydarzenie, Sport, Kultura, Technologia, Styl Życia, Publicystyka, Zdjęcie Roku, Junior Media (propozycja dla uczniów gimnazjów, wydających ciekawe gazetki szkolne, w ramach akcji Polskapresse o tej samej nazwie).

Głosowanie sms

18 kwietnia rozpoczniemy etap głosowania sms, który potrwa do 18 maja i wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Koszt jednego sms-a wynosi 1,23 zł z VAT. W poprzedniej edycji system sms pozwolił nam sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić głosowanie, dlatego także w obecnej edycji sięgamy po to narzędzie.

Dla jednego uczestnika głosowania sms, który nie tylko odda głos na swojego faworyta, ale też ciekawie uzasadni swój wybór, przewidujemy specjalną nagrodę o wartości ponad 3 tys. złotych.

Skład Kapituły Konkursowej

Od 18 kwietnia z materiałami zapoznawać się będzie Kapituła Konkursu, która wyłoni Dziennikarza Obywatelskiego 2011 Roku.

W tym roku także udało się nam zaprosić do udziału w pracach Kapituły osobowości świata mediów:

Stefan Bratkowski - przewodniczący, honorowy prezes SDP
Wiesław Godzic - medioznawca
Maria Seweryn - aktorka, dyrektor Och-teatru
Tomasz Tomaszewski - fotografik
Wojtek Wieteska - fotografik
Jarosław Kuźniar - dziennikarz telewizyjny i radiowy, TVN24
Przemysław Pająk - redaktor naczelny serwisu Spider's Web
Tomasz Zimoch - dziennikarz, komentator sportowy, Polskie Radio
Paweł Nowacki - dyrektor działu rozwoju contentu, Polskapresse
Dawid Serafin - Dziennikarz Obywatelski Roku 2010

Nagrody

Dziennikarz Obywatelski 2011 Roku otrzyma tytuł, statuetkę i nagrodę - bon na wycieczkę zagraniczną biura Adriatyk, wartą 9 tys. zł. Laureaci każdej z ośmiu kategorii konkursowych - nagrody w postaci bonów na wycieczki zagraniczne
biura Adriatyk, wartości 3 tysiące zł każdy.

W 2010 roku głosami kapituły pierwszą nagrodę otrzymał Dawid Serafin.
Przypomnijmy sobie jak to było 14 czerwca 2011:

Dawid Serafin dziennikarzem Obywatelskim 2010 Roku

Zobacz film z Gali w 2011 roku

Uroczysta gala odbędzie się w tym roku 30 maja, także w Centrum Nauki Kopernik. Niestety termin 14 czerwca, czyli Dzień Dziennikarza Obywatelskiego
nie był możliwy do utrzymania ze względu na Euro2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

@Czytelnik Dzisiaj 08:56 -
pański komentarz nie zostanie skasowany z prostej przyczyny: nie przekracza norm regulaminowych, nie jest wulgarny, nie zawiera obelg i pejoratywnych inwektyw pod adresem innych uczestników. Jest wyrażeniem pańskiej osobistej, prawdziwej opinii, ponieważ istotnie "Niektórzy maja potężne parcie do sławy. Nie ważne gdzie i jak byle. :("

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 30.03.2012 08:56

Niektórzy maja potężne parcie do sławy. Nie ważne gdzie i jak byle. :(
Jestem świadom, że ten komentarz zostanie natychmiast skasowany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro - i tak dominować będą teksty, którzy autorzy będa w stanie zmobilizowac najwieksza ilośc znajomych do wysyłania SMSów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie to proste i logiczne. Należy dokładnie czytać regulaminy. Oczywiście poczekajmy na nr tel. pod które wysyłać SMS -y.

Komentarz został ukrytyrozwiń
autor
  • autor
  • 02.03.2012 13:12

Droga redakcjo proszę o odpowiedź na zadane pytania w poniższych komentarzach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wątpliwości p. Barbary są uzasadnione i jednak wymagają wyjaśnienia.
Mam jeszcze jedną wątpliwość: jeśli zgłaszamy teksty z działu np. "Kultura" to czy WSZYSTKIE teksty danego autora z tego działu automatycznie biorą udział w konkursie, czy tylko jeden? W tym dziale są bardzo różne teksty - są przecież recenzje książek, filmów, sztuk teatralnych, tv, wywiady z pisarzami, artystami, są także inne materiały związane z tym działem - pisane prze tę samą osobę.
Zgłoszenie tylko jednego artykułu zdecydowanie umniejsza działania autorów i możliwość zdobycia punktów, bo co innego zagłosować na autora i dział, a co innego na jego kilkanaście, czy więcej tekstów. Trudno wybrać jeden najlepszy tekst, jeśli bardzo dobre są... np. wszystkie z tego działu.
Przypuszczam, że regulaminu już nie uda się zmienić, ale pamiętam, że te wątpliwości pojawiały się także w ubiegłym roku. Wydaje się, że bycie DO Roku jako autora tylko jednego tekstu (choćby znakomitego) jest co najmniej... dziwne, ale przede wszystkim nieuzasadnione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam się z pytaniem. Od tego zależy . czy spieszyć się z zgłoszeniem, czy dać szansę ( hihihi ;)) czytelnikom na zgłoszenie i wygranie w losowaniu? o ile w końcu i zgłaszający cudzy tekst będę mogli mieć nadzieję. Jakoś nie wierzę by konkurent zgłosił konkurenta... ale "wierny czytelnik" zachęcony losowaniem nagród być może zgłosi... więc jeśli organizatorom zależy na dużej ilości zgłoszeń.
proszę uprzejmie o
podanie sposobu - klucza , umieszczania na liście,
oraz ogłoszenia zachęty dla wiernych czytelników do zgłaszania "ulubionych" tekstów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Debiutant
  • Debiutant
  • 20.02.2012 08:16

Bardzo istotne pytanie Pani Barbary czy wydawca mógłby na nie odpowiedzieć. Przy dużej ilości zgłoszeń w danej kategorii kolejność może mieć olbrzymie znaczenie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytanie : Jak ułożona będzie lista zgłoszeń? wg. kolejności zgłoszeń , wg. alfabetu nazwisk autorów, czy artykułów? czyli kto znajdzie się na górze listy a kto na dole ? wg jakiego klucza..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie bym wziął udział, ale boję się obciachu. Po prostu - ja nie mam fachowego rozeznania i nie jestem w stanie określić wartości dziennikarskiej swoich materiałów. Chyba że ktoś mi pomoże. Jeśli nie, to życzę "Konkursantom" powodzenia i satysfakcji w tych - swego rodzaju - Dziennikarskich zawodach.
Łatwiej byłoby mi ocenić wartość projektu inżynierskiego, niż tekstu dziennikarskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.