Facebook Google+ Twitter

Trwa 71. Festiwal Filmowy w Wenecji. 20 filmów walczy o Złotego Lwa

Projekcja filmu "Birdman" rozpoczęła 71. Festiwal Filmowy w Wenecji. To najstarsza tego typu impreza na świecie. Potrwa do 6 września. 20 filmów z całego świata walczy o Złotego Lwa.

 / Fot. EPA/CLAUDIO ONORATIMostra Internazionale d'Arte Cinematografica di Venezia, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji zainaugurowany został w 1932 r. W ostatnich latach jego renoma nieco podupadła, ale organizatorzy zamierzają walczyć o pozycję festiwalu w branży filmowej.

W tym roku imprezę zainaugurował "Birdman" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu z Michaelem Keatonem w roli głównej. Film opowiada historię aktora, który niegdyś grał rolę kultowego supebohatera. Mężczyzna robi wszystko, by odzyskać utraconą dawno sławę. Projekcja została przyjęta oklaskami. Pojawiły się opinie, że to jedna z najmocniejszych inauguracji w historii imprezy - donosi Onet.

Festiwal potrwa do 6 września. O Złotego Lwa walczy 20 filmów. Nie ma wśród nich żadnej polskiej produkcji. Szansę na statuetkę ma m.in. film "Pasolini" w reżyserii Abla Ferrary. W rolę reżysera wcielił zamordowanego w Rzymie wcielił się William Dafoe. Inny kandydat do nagrody to obraz "The Cut" opowiadający o kowalu, który zdołał przeżyć rzeź Ormian w Imperium Osmańskim. Szanse na zwycięstwo ma również film "99 homes" przedstawiający kryzys na amerykańskim rynku nieruchomości i biografia poety romantycznego Giacomo Leopardiego pt. "Bajeczny młodzieniec".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.