Facebook Google+ Twitter

Trwa akcja ratownicza po przejściu tajfunu nad Tajwanem i Chinami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-11 09:23

Chińska Agencja Prasowa Xinhua podała, że w położonej we wschodnich Chinach miejscowości Pengxi po przejściu lawiny błotnej zawaliło się co najmniej 6 czteropiętrowych budynków, grzebiąc pod ich gruzami mieszkańców.

Według najnowszych danych w kontynentalnych Chinach po przejściu tajfunu Morakot zginęło 6 osób, a co najmniej 3 uznaje się za zaginione. W prowincjach Zhejiang, Fujian, Jiangxi i Anhui skutki kataklizmu dotknęły prawie 9 milionów osób. W wyniku powodzi i lawin błotnych zawaliło się około 6000 budynków. Tajfun Morakot zniszczył również ponad 380 000 hektarów upraw. Straty szacowane są obecnie na 1,3 mld dolarów.

Akcja ratownicza trwa również w południowej części Tajwanu, gdzie po zejściu lawiny błotnej na jedną z górskich miejscowości, zasypanych mogło zostać - według różnych źródeł - od 400 do 600 osób. Władze Tajwanu przeznaczyły ponad 600 mln dolarów na usuwanie zniszczeń i pomoc mieszkańcom dotkniętym przez kataklizm. Morakot spowodował na Tajwanie najgorsze od półwiecza powodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.