Facebook Google+ Twitter

Trwa akcja ratunkowa w kopalni węgla brunatnego na Słowacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-10 22:47

Do dwudziestu wzrosła liczba górników i strażaków, którzy od 8 godziny rano pozostają uwięzieni 350 metrów pod ziemią. Do tragedii doszło w wyniku wybuchu metanu w największej kopalni węgla brunatnego na Słowacji - Handlowej.

Trwa akcja ratunkowa, na miejsce tragedii przybył premier Robert Fico i szef MSW Robert Kaliniak.

Ratownicy przebyli wgłąb 200 metrów i znajdują się niecałe 100 metrów od zasypanych. Akcja ratunkowa jest bardzo trudna. W bliskości epicentrum temperatura sięga 60 stopni, widzialność jest niemal zerowa. Stary chodnik, gdzie doszło do wybuchu, jest zawalony a stężenie metanu rośnie.

Liczba zaginionych wzrosła do dwudziestu, ponieważ okazało się, że ze strażakami, którzy zeszli na dół w celu gaszenia pożaru, był również jeden z techników. Jak dotąd z zaginionymi górnikami nie udało się nawiązać kontaktu.

Sztabem kryzysowym kieruje osobiści premier Robert Fico, który przybył wieczorem do kopalni w Handlowej. Jest również szef MSW Robert Kaliniak.

Do eksplozji metanu doszło rano, kiedy grupa strażaków usiłowała ugasić pożar w szybie we wschodniej części kopalni. Zdołano uratować 9 górników pracujących 500 metrów od centrum wybuchu, których. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdaniem ratowników, szanse na uratowanie zasypanych są niewielkie. Przed kopalnią gromadzą się rodziny zaginionych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.