Facebook Google+ Twitter

Trwa akcja "Sprzątanie Świata"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 19:19

Dziś wolontariusze przeczesywali w poszukiwaniu śmieci Puszczę Kampinoską oraz Park Leśny na warszawskim Bemowie. Do szczególnej troski o lasy zachęcają w tym roku organizatorzy wielkiego sprzątania, zaznaczając, że lasy są naszym narodowym skarbem.

W Parku Leśnym na Bemowie uczniowie pobliskich szkół nie mieli problemu ze znalezieniem śmieci. Wśród nich najwięcej było butelek po alkoholu. Aby zachęcić dzieci do troski o środowisko, na Bemowie odbył się piknik ekologiczny. Dla uczniów przygotowano gry, zabawy i konkursy. Najmłodsi mogli między innymi namalować jak będzie wyglądała ich dzielnica za kilka lat, a także napisać w jaki sposób najlepiej chronić środowisko.

Jutro w sprzątaniu brzegów Wisły wolontariuszom pomogą ambasadorowie. Akcja "Sprzątanie Świata" ma swój początek w Sydney w Australii. W styczniu 1989 roku 40 tysięcy ludzi oczyściło pierwszy raz plaże zatoki. Usunięto wówczas 5 tysięcy ton śmieci. W 1993 roku akcja pod auspicjami Programu Ochrony Środowiska Naturalnego Narodów Zjednoczonych, zamieniła się w "Sprzątanie Świata". Inicjatorką wielkiego sprzątania w naszym kraju jest Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka fundacji "Nasza Ziemia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.