Facebook Google+ Twitter

Trwa akcja wyburzania części bloku po wybuchu gazu

W sobotę 22 maja doszło do eksplozji gazu w budynku przy ulicy Grabowej w Siemianowicach Śląskich. Dziś część zniszczonego bloku jest wyburzana, bo taką decyzję podjął inspektor nadzoru budowlanego.

Miejsce tragedii przy ulicy Grabowej / Fot. Piotr PolokW sobotę około godz. 19 doszło do wybuchu przy ul. Grabowej 1. Prawdopodobną przyczyną eksplozji był wybuch gazu, który zniszczył trzy kondygnacje. Dziś rozpoczęto wyburzanie części budynku. Po eksplozji niemal natychmiast pojawiły się jednostki straży pożarnej i pogotowia. Bezzwłocznie przewieziono cztery osoby karetkami pogotowia do szpitala. Ostateczna liczba poszkodowanych wzrosła do siedmiu, ale na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Dodatkowo dziś rano zamknięto dla ruchu samochodowego ulicę Grabową na odcinku od Katowickiej do Klonowej. Autobusy jeżdżą z ominięciem ulic Grabowej i Lipowej. Powodem było osunięcie się dachu po wczorajszym wybuchu. Ruch pieszych jest także ograniczony do drugiej strony chodnika.

Zszokowani mieszkańcy osiedla / Fot. Piotr PolokDo zniszczonej części kamienicy jej mieszkańcy nie mają już szans powrotu - jest to prawie 20 osób. Prezydent miasta Jacek Guzy nakazał znalezienia dla tych rodzin lokali zastępczych. Nie mogą wrócić także mieszkańcy tej części bloku, w której wybuch jedynie uszkodził okna i drzwi. Prawdopodobnie powrócą, gdy zostanie wyburzona część budynku, a specjaliści sprawdzą czy cały budynek jest już bezpieczny.

Blok oddalony o kilkadziesiąt metrów od miejsca wybuchu również ucierpiał / Fot. Piotr PolokPóki co, poza siedmioma rannymi osobami, reszta mieszkańców znalazła schronienie u rodzin i znajomych. Miasto zapewniło wszystkim poszkodowanym miejsca w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Mogą liczyć na ciepłe posiłki, a także na pomoc finansową. Całą dobę dobytku pozostawionego w zniszczonym budynku, pilnować będą funkcjonariusze straży miejskiej i policji. Zapewniono specjalnie oświetlenie, które ma pomóc policjantom i strażnikom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.