Facebook Google+ Twitter

Trwa bieg na 15 km z udziałem Justyny Kowalczyk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 22:08

Justyna biegnie w czołówce... Cz to będzie polski dzień na igrzyskach? O 22:00 rozpoczął się bieg łączony na 15 km, w którym z numerem "1" wystartowała Justyna Kowalczyk.

O godz. 22.00 rozpoczął się bieg łączony na 15 km, w którym z numerem "1" wystartowała Justyna Kowalczyk. Czy numer "1" jaki ma Justyna Kowalczyk w biegu łączonym na 15 kilometrów oznacza coś więcej niż tylko miejsce na liście startowej?

Nie zapeszajmy..., ale cała sportowa Polska - po cichu, nieco głośniej, a niektórzy bardzo głośno - mówi, że dzięki występowi Kowalczyk będzie to polski dzień na igrzyskach w Vancouver.

Trzymajmy mocno kciuki! A jeśli ktoś ma... osiołka (ulubioną maskotkę Justyny Kowalczyk) to proszę posadzić go przed telewizorem, może przyniesie szczęście naszej zawodniczce.

Oprócz największej naszej gwiazdy, w biegu bierze udział
jeszcze 67 innych biegaczek i każda z nich marzy o jak najlepszym występie. W tej grupie są też trzy polskie zawodniczki: Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Paulina Maciuszek.

Kowalczyk wystartowała z pierwszej linii. Obok Polki
jej najgroźniejsze rywalki Finka Aino-Kaisa Saarinen, Szwedka Charlotte Kalla oraz Norweżki Kristin Steira i Marit Bjoergen. Pozostałe trzy Polki nieco dalej...

Justyna jest bardzo mocna w biegu techniką klasyczną i to było widać już od pierwszych metrów. Po kilkuset metrach na czele stawki Kowalczyk, tuż za nią Kalla, Saarinen i Włoszka Marianna Longa. Po trzech minutach biegu na czoło wysuneła się Kalla... Kowalczyk jednak tuz za jej plecami.
Po 1300 m znów na czele Polka, ale niemal równo z nią biegła Szwedka Kalla i Finka Saarinen. 8 minut biegu za nami i na zjeździe kilka metrów przewagi uzyskała Norweżka Bjoergen, druga Longa..., a
Justyna była trzecia.
Na zjeździe przed zakończeniem pierwszej pętli przewróciła się Kalla, ale szybko się pozbierała. Prowadziła wciąz Bjoergen, przed Saarinen, a na trzecim miejscu ze stratą zaledwie 1,3 s Kowalczyk.

Na 5 kilometrze Bjoergen próbuje oderwać się od reszty rywalek. Kowalczyk prowadzi jednak goniący ją "narciarski peleton". tuż za Polką Szwedka Anna Haag.
Przed strefą zmiany nart (z przystosowanych do biegu technika klasyczna na nadające się do biegania "łyżwą") na czele były
trzy zawodniczki: Bjoergen, Saarinen i Kowalczyk.

Najszybciej ze zmiana nart poradziła sobie Finka, ale 2,8 sekundy za nią trase biegu technika dowolną wybiegła Polka, tuż za nią Bjoergen.
Na podbiegu mocno popracowała Bjoergen, druga była Haag, trzecia Steira, a Kowalczyk na czwartym miejscu zamykała tę czołową grupkę biegaczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.