Facebook Google+ Twitter

Trwa Explorers Festival w Łodzi

Od środy trwa w Łodzi 13. Explorers Festival, podczas którego podróżnicy, eksploratorzy, miłośnicy gór i sportów ekstremalnych prezentują swoje dokonania oraz zarażają innych swoimi pasjami.

Logo Explorers Festival 2011 / Fot. materiały organizatoraPodczas pierwszego dnia festiwalu, uczestnicy przenieśli się do Rosji, Chin, Azji Południowo-Wschodniej, Indonezji, Australii i Nowej Zelandii, dzięki interesującej opowieści Oli Rychlik i Artura Traczyka. Swoją wielką przygodę rozpoczęli w lipcu 2009 roku, kiedy to postanowili rzucić pracę w korporacjach i wyruszyć w świat. Wieczór festiwalowy wypełnił także pokaz dwóch filmów w ramach cyklu Top Kino. Obraz "Życie z fantazją" Christopha Hoernera, opowiadający o narciarskich wyczynach w Alpach na trasach niekoniecznie oficjalnie wytyczonych i bezpiecznych. Drugi film "Zaginiony na Evereście" był rekonstrukcją wyprawy na Everest z 1924 roku, mającej na celu poszukiwanie i odnalezienie ciała G. Mallory'ego.

Przed nami jeszcze cztery dni festiwalowe wypełnione spotkaniami i prezentacjami z ludźmi, którzy dokonali rzeczy na pozór niemożliwych. Dziś wieczorem, Adam Wiśniewski opowie o swoich wrażeniach z podróży do Ameryki Południowej, gdzie czas płynie wolniej, a prostota i skromność codziennego dnia uświadamia nam, że zbyt wiele tracimy uwikłani w nieustającą pogoń za bezwartościowymi gadżetami luksusu. Z kolei Robert Sirek i Mariusz Antonik zrelacjonują swoje wrażenia z niezwykle trudnej wyprawy po drogach i bezdrożach Syberii. Na zakończenie dnia, Niemka Ines Papert opowie o niesamowitych wyprawach i wspinaczce wśród lodowych ścian Szwajcarii, Kanady czy Nepalu.

W kolejnych dniach festiwalu, gośćmi będą m.in. Alain Robert, czyli znany na całym świecie człowiek-pająk, aktorka i miłośniczka Polski i Francji - Elizabeth Duda, znakomity młody wspinacz amerykański Alex Honnold, motolotniarz, który szybował ponad wierzchołkiem Everestu - Richard Meredith-Hardy oraz Viyaypat Singhania - hindus, który wzbił się balonem na wysokość ponad 21 km nad ziemię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.