Facebook Google+ Twitter

Trwa Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-08-24 10:54

Do 31 sierpnia w samym centrum Warszawy będzie się odbywać XI edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W tym roku zaplanowano ponad 200 wydarzeń kulturalnych. Są wśród nich imprezy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera od lat przybliża przedwojenną Warszawę, polskich Żydów i klimat tamtych lat. Organizuje go Fundacja Shalom. Twórcą i Dyrektorem festiwalu jest Gołda Tencer. Dedykowany jest on wybitnemu pisarzowi i dziennikarzowi żydowskiego pochodzenia: Isaacowi Bashevisowi Singerowi, występującemu pod pseudonimem Icchok Warszawski.Przebywając w tych dniach na pl. Grzybowskim i ul. Próżnej odnosi się wrażenie, że czas się zatrzymał. Można wejść do małych sklepików i warsztatów rzemieślniczych, restauracji i kawiarenek, spróbować koszernych smakołyków. Nie brak również muzyki klezmerskiej, śpiewu tenorów i piosenek żydowskich, przedstawień teatralnych, filmów, warsztatów, wykładów. Wszystkiemu towarzyszy przyjazna i miła atmosfera zachęcająca osoby nieznające kultury żydowskiej do jej bliższego poznania.

Podczas tegorocznego festiwalu po raz pierwszy zaprezentowany zostanie cykl imprez jazzowych „Singer Jazz”, który potrwa 5 dni, od 25 sierpnia do 29 sierpnia 2014 r.

Szczegółowy program można poznać kilkając w ten link.

Na Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” występowali m.in. Nigel Kennedy, David Krakauer, Zakopower, Benzion Miller, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera w Opolu, Kroke, Svetlana Portnyansky, Trombenik, Marcin Bolldorf, Sebastian Szulfer, Matt Herskowitz, Piotr Paziński, Lydia Sarfati, Janusz Tencer. Gośćmi byli m.in. Hanna Krall, Magdalena Gessler i Michał Piróg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.