Facebook Google+ Twitter

Trwa Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł

8. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł (22.09 - 3.10) to próba wyrażenia ludzkich pragnień, rozterek i namiętności poprzez taniec, podjęta przez 15 teatrów z całego świata. Próba, jak na razie, niezwykle udana.

Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł / Fot. plakat promocyjny organizatorówTrzy miejsca - głównie Centralny Basen Artystyczny przy pl. Trzech Krzyży, a także Teatr Wielki i Teatr Studio. Spektakle w większości będące premierami. I niezwykle różnorodne pomysły - 15 teatrów i 15 ujęć, jak tańcem wyrażać ludzkie myśli i emocje. A przy tym (to wspólne dla nich wszystkich) bardzo skondensowana forma, krótkie (od 25 do 60 minut) występy... wykonywane jednak w taki sposób - z maksymalnym zaangażowaniem, pasją, całkowitym zatraceniem się w muzyce - iż wydaje się, że nawet czas jest pod wrażeniem tego tańca; że płynie jakby wolniej. I nawet 25 minut - pełne tak wielu tanecznych (a czasem wręcz akrobatycznych) figur, wymagających tak wielkiego wysiłku, perfekcyjnej koordynacji - pozostaje w pamięci na długo.

A przecież nie tylko o taniec tu idzie - tancerze są także aktorami, po skomplikowanych piruetach czy breakdancesowych toprockach czy freezach, jeśli trzeba, od razu zakładają odpowiednie maski, przechodzą w nastroje liryczne, gestami czy mimiką twarzy ukazując cała gamę odczuć granych przez siebie postaci. I udaje im się idealnie wkomponować to w główną ideę festiwalu Ciało/Umysł - pragnącego ukazującywac tańcem stany psychiki, nastroju, osobowości... i mającego podkreślać, jak istotnym, sięgającym podświadomości medium wyrażania ludzkiej osobowości jest ciało. A taniec w szczególności.

Jednym słowem - tego festiwalu nie można przegapić. I naprawdę warto wybrać się przez najbliższe sześc dni choć na jeden z z festiwalowych spektakli (zwłaszcza, że bilety nie są drogie - ulgowe ok 20 zł, normalne ok 30) by samemu przeżyć, poczuć i ocenić to niezwykłe połączenie teatru i tańca.

Szczegółowy repertuar na stronie:
http://www.cialoumysl.pl;cialoumysl.pl[/a]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.