Facebook Google+ Twitter

Trwa II etap konkursu "Innowacyjny Staż"

Konkurs ma na celu stworzenie pomostu pomiędzy naukowcami, a przedsiębiorcami. Ci pierwsi wymyślają ciekawe idee, a drudzy, poszukują innowacyjnych, nowych rozwiązań zarówno technicznych, organizacyjnych, produkcyjnych jak i systemów zarządzania.

Logo Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej / Fot. Centrum Transferu Technologii PKKonkurs organizowany przez Politechnikę Krakowską skierowany jest do doktorantów, absolwentów lub studentów dwóch ostatnich lat studiów o profilu technicznym. Ograniczeniem jest wiek uczestników - górna granica wynosi 35 lat.

Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu, który powinien dotyczyć jednego z następujących obszarów: nowe materiały i technologie, zdrowie, technologie informacyjne, energia i jej zasoby, środowisko, bezpieczeństwo i inne.

Aby wziąć udział w konkursie należało złożyć od jednego do trzech opisów projektów w jednej z dziedzin proponowanych przez organizatorów, zgodnie z przygotowanym wzorem. Kolejnym wymogiem, czysto formalnym, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Uczestnicy konkursu będą walczyć o paromiesięczne płatne staże proponowane przez organizatorów konkursu, czyli w spółce Innowacja Polska oraz w Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. W tej chwili trwa drugi etap, czyli rozmowy kwalifikacyjne z uczestnikami konkursu. Jest ich niewielu, bowiem prawidłowe zgłoszenia przesłało zaledwie czterech kandydatów!

Do drugiego etapu jury konkursowe w składzie: profesor Tadeusz Uhl (Akademia Górniczo-Hutnicza), Anna Jabłonowska (prezes Innowacji Polska), Jadwiga Widziszewska (dyrektor Centrum Transferu Technologii PK), Artur Hanc (prezes EC Electronics), Renata Włodarczyk (Energocontrol) zaprosiło trzech uczestników.

Są to:
- Paweł Marczak (Akademia Górniczo-Hutnicza/Kraków), który zaproponował „Projekt ramy do wyczynowego zjazdu rowerowego”,
- Krzysztof Dragon (Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych/Warszawa), którego praca ma tytuł „Opracowanie metod diagnostycznych do wykrywania uszkodzeń w kompozytowych strukturach konstrukcyjnych, stosowanych w przemyśle lotniczym i energetycznym”,
- Wojciech Tuleja (Akademia Górniczo-Hutnicza/Kraków), który zgłosił projekt „Katodowe osadzanie powłok stopowych Ni-Co-Cr”

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 stycznia 2008 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.