Facebook Google+ Twitter

Trwa II tura wyborów samorządowych. Poranna frekwencja: 3,5 proc.

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-12-05 07:38

W niedzielę wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów w tych miejscowościach, w których żaden z kandydatów nie zdobył przynajmniej 50 procent oddanych głosów. Głosowanie odbędzie się w tych samych lokalach co dwa tygodnie temu. Ich adresy są wywieszone w urzędach i klatkach schodowych bloków i kamienic.

Trwa II tura wyborów samorządowych. / Fot. PolskapresseMożna je także sprawdzić na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej (www.pkw.gov.pl).

Lokale będą czynne w godz. 8-22, czyli tak jak w pierwszej turze. Aby wziąć udział w głosowaniu trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości. Może być nim dowód osobisty, paszport, prawo jazdy i inny dokument, który zawiera zdjęcie i adres zameldowania lub zamieszkania. Najlepiej zabrać dowód.

- Można mieć ze sobą nawet stary, jeszcze książeczkowy dowód, byle fotografia w nim była w miarę aktualna, tak by można było stwierdzić, że należy do osoby, która się zgłosiła - informuje Katarzyna Korowczyk, pełnomocnik prezydenta Łodzi do spraw wyborów.

Tym razem otrzymamy tylko jedną kartę do głosowania: w kolorze różowym, formatu A6. Znajdą się na niej nazwiska dwóch kandydatów, podane w kolejności alfabetycznej. Aby głos był ważny, należy postawić znak "x" w kratce obok nazwiska wybranego kandydata. Postawienie znaku w kratkach obok nazwisk obu kandydatów albo niepostawienie żadnego powoduje, że głos jest nieważny.

W wyborach może wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat i mieszka na terenie danej gminy lub miasta. Nie można głosować poza miejscem zamieszkania. Wyjątkiem są obywatele Unii Europejskiej, którzy na stałe przebywają na terenie polskiej gminy lub miasta. Mogą głosować na wójtów, burmistrzów lub prezydentów, jeśli wcześniej zadbali o to, by wpisano ich do rejestru wyborców.

Alicja Zboińska

Czytaj więcej: Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja już byłem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.