Facebook Google+ Twitter

Trwa IX Zlot Skautów Środkowoeuropejskich w Chorzowie

Trwa IX Zlot Skautów Środkowoeuropejskich „Silesia 2008”. Do Chorzowa zjechali jednak nie tylko skauci z Europy, ale i z Omanu, Egiptu, Jordanii oraz Pakistanu. Dziś wezmą udział w Dniu Skautowym.

Symbol zlotu / Fot. Biuro Prasowe zlotu Różne narodowości, różne mundury, różne kolory skóry. Mimo tylu różnic skauci potrafią znaleźć wspólny język. / Fot. Grażyna Manda- Skauci będą chcieli pokazać wszystko, co ze sobą przywieźli i pochwalić się tym, co potrafią - mówi przewodnik Anna Dobrakowska, rzecznik prasowy zlotu. W ramach Dnia Skautowego uczestnicy wezmą udział zajęciach z patchworku, będą bić rekord wspinając się na ściance na wysokość góry Mount Everest oraz tworzyć skautową mapę świata.

- Każdy będzie mógł dołożyć plakietkę do mapy, aby zaznaczyć swoją obecność na zlocie - podsumowuje Dobrakowska. O 15 rozpocznie się konferencja ekologiczna, poświęcona segregacji odpadów, a wieczorem skauci wezmą udział w festiwalu zlotowym. Skautowe miasteczko stoi w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Do Chorzowa zjechali skauci z całego świata. W zdecydowanej większości z Europy. / Fot. Michał MatejkoZlot daje doskonałe możliwości nawiązania międzynarodowych znajomości / Fot. Grazyna Manda
Zlot Silesia 2008 potrwa do 10 sierpnia. Czwartek i piątek upłynie pod znakiem zajęć w miejscach programowych imprezy, między innymi Odkryj Śląsk, Odkryj Drugiego Człowieka i Odkryj Skauting. Na sobotę przewidziano międzynarodowy jarmark, w trakcie którego kontyngenty zaprezentują się innym narodom. O godz. 20 ceremonia zamknięcia zlotu i widowisko pod hasłem „Niezapomniany Śląsk”.W imprezie bierze udział blisko półtora tysiąca skautów i harcerzy z 24 państw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus!
Też tam byłem, miód piłem, wideo kręciłem - http://www.mmsilesia.pl/2536/2008/8/6/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.