Facebook Google+ Twitter

Trwa kampania "Kocham. Nie biję"

W Warszawie trwa kampania społeczna pod hasłem "Kocham. Nie biję" - akcja, która ma przeciwdziałać przemocy w wychowaniu dzieci.

Kampania społeczna "Kocham. Nie biję". / Fot. materiały prasoweProblem przemocy w rodzinie jest jednym z najczęściej poruszanych kwestii w środowiskach pedagogicznych. Ciągle jednak trwamy w poczuciu, że niewystarczająco intensywnie przeciwdziałamy temu zjawisku.
Naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa po raz kolejny wyszła Komenda Główna Policji w porozumieniu z Fundacją Krajowe Centrum Kompetencji i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania społeczna „Kocham. Nie biję” ma przede wszystkim działać na emocje. Pokazuje ona, że istnieją w pełni świadomi rodzice, którzy żadnego rodzaju przemocy nie używają i są z tego dumni. Bezstresowe wychowanie dziecka sprzyja jego rozwojowi i pomaga potem odnaleźć się w społeczeństwie.
- Trzeba przede wszystkim pokazać, że przemoc w niczym nie pomaga. A może tylko zaszkodzić. Konieczne jest świadomość, jakim wielkim skarbem jest dziecko. Ja się dopiero uczę rodzicielstwa, ale nigdy nie potrafiłbym podnieść ręki na moje dziecko - twierdził w jednym z wywiadów telewizyjnych Tomasz Karolak, aktor uczestniczących w kampanii.

Oprócz Tomasza Karolaka, który wystąpił z córką Leną w kampanii wzięli udział: Beata Chmielowska-Olech z synem Brunem, Anna Dereszowska z córką Lenką, Rafał Królikowski z synami Michałem i Piotrem, Maciej Kurzajewski z synem Frankiem, Magdalena Różczka z córką Wandą oraz Maria Seweryn z córką Jadzią. Rola tych postaci telewizyjnych jest ogromna. Przez swoją popularność i wpływ, jaki mają na społeczeństwo są w stanie zwrócić uwagę na jakże ogromny problem przemocy. Pokazując się w spotach czy billboardach nie jako aktorzy, tylko jako rodzice, uświadamiają nam, że problem, który podejmuje kampania dotyczy każdego z nas.
To naturalna kontynuacja manifestu rodziców, którzy przysyłają zdjęcia swoich szczęśliwych dzieci wolnych od przemocy.

Kampania jest dowodem na to, że sama prewencja nie jest jedynym środkiem działania w takich sytuacjach, konieczne jest bowiem podniesienie świadomości całego społeczeństwa. Wskazuje jak bardzo wielką rolę przez swoje podejście do dzieci mogą odegrać nie tylko rodzice, ale także całe najbliższe otoczenie, które także powinno reagować w odpowiednim momencie. Dziecko jest bezbronne i obowiązkiem każdego z nas jest mu pomóc.

Ze statystyk jasno wynika, że przemoc w rodzinie jest naprawdę dużym problemem polskiego społeczeństwa, które nie zdaje sobie sprawy z wagi problemu. Psycholodzy i pedagodzy twierdzą zgodnie, że przemoc, nawet ta przez nas niezauważalna, czy przemilczana ma ogromny wpływ na późniejsze zachowanie dziecka.

Akcja swoim zasięgiem obejmuje nie tylko spoty reklamowe, czy bilbordy w największych miastach polski. Jednym z bardzo istotnych jej elementów jest uruchomiona specjalna infolinia 0801 109 801, którą będą obsługiwać wykwalifikowani pracownicy Krajowego Centrum Kompetencji. Więcej informacji na stronie www.kochamniebije.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

popieram ideę kampanii. przemoc w rodzinie i bicie dzieci to dwie najgorsze rzeczy....
plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

kampania jak najbardziej słuszna, zaprezentowane materiały promocyjne trochę banalne, szkoda, że nikt nie wpadł na jakiś oryginalny pomysł promocji kampanii

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.