Facebook Google+ Twitter

Trwa kolejne posiedzenie nieformalnego szczytu NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-20 10:59

W Krakowie trwa kolejne posiedzenie nieformalnego szczytu ministrów obrony państw NATO. Najważniejsze tematy drugiego dnia spotkania to transformacja NATO, oraz współpraca z Gruzją i Ukrainą.

Po wczorajszych obradach, które zdominował temat Afganistanu i przyszłości prowadzonej w tym kraju misji ISAF, dziś Sojusz zajmuje się wewnętrznymi reformami. Chodzi między innymi o wypracowanie nowej koncepcji strategicznej, oraz transformację sił zbrojnych krajów NATO - tak, by były zdolne do pomocy sojusznikom zaatakowanym przez inne kraje.

Dwa ostatnie punkty krakowskiego szczytu to obrady komisji NATO-Ukraina i NATO-Gruzja, z udziałem ministrów obrony obu krajów. Podczas spotkania zostaną omówione postępy Kijowa i Tbilisi na drodze do członkostwa w Sojuszu.

Przed rokiem, na szczycie NATO w Bukareszcie, Ukraina i Gruzja uzyskały zapewnienie, że w przyszłości zostaną członkami NATO. W grudniu okazało się jednak, że Kijów i Tbilisi nie zostaną włączone do Planu Działań na Rzecz Członkostwa (MAP), a ich zbliżanie do Sojuszu będzie się odbywać na zasadzie dwustronnej współpracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.