Facebook Google+ Twitter

Trwa konferencja o nowoczesnym zarządzaniu finansami miast

W poniedziałek, 3 listopada w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła międzynarodową konferencję o „Nowoczesnym zarządzaniu finansami miast jako czynniku determinującym ich rozwój”.

Rozpoczęcie konferencji. Gospodarze: Mirosław Czekaj - Skarbnik Warszawy, jego zastępcy: Marzena Krajewska i Marcin Murawski oraz Prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz / Fot. Sylwia SiwekW poniedziałek rozpoczęła się międzynarodowa konferencja zatytułowana: „Nowoczesne zarządzanie finansami miast jako czynnik determinujący ich rozwój”.
- Dziś mamy możliwość spotkać się i wymieniać doświadczeniami w zakresie zarządzania finansami europejskich i polskich metropolii, ponieważ obecnie nie tylko państwa, nie tylko wielkie instytucje finansowe, ale również metropolie są kluczowymi podmiotami globalnej gospodarki - powiedziała pani prezydent podczas otwarcia.

Prezydent Warszawy wspomniała także, że system i nadzór bankowy w Warszawie jest jednym z najskuteczniejszych i najsurowszych. Zainwestowanie w stworzenie najnowszych standardów dziś procentuje, więc Warszawa nie musi się obawiać kolejnych kryzysów.

Gospodarzem konferencji jest dr Mirosław Czekaj, Skarbnik Warszawy. Podczas swojego wystąpienia mówił o osiągnięciach w zarządzaniu finansami Warszawy. Wspominał o nowoczesnych procedurach tworzenia, realizacji i prezentacji budżetu, o stworzeniu pięcioletniego budżetu wydatków inwestycyjnych oraz o długoterminowych prognozach finansowych. Dr Czekaj do sukcesów w zarządzaniu Warszawą zalicza też opracowanie programu pozyskiwania świadczeń unijnych oraz środków zwrotowych w formie kredytów i obligacji.

Oprócz prezentacji Skarbnika Warszawy i jego zastępców uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z perspektywą zagraniczną dotyczącą zarządzania finansami miejskich aglomeracji. Swoje prezentacje na ten temat przedstawili czołowi przedstawiciele finansów z Amsterdamu, Budapesztu, Helsinek i Berlina.

Już jutro (4 listopada) ciąg dalszy konferencji. Program na jutrzejszy dzień przewiduje prezentacje o warunkach wsparcia projektów municypalnych przez Międzynarodowe Instytucje Finansowe, dyskusje, rozmowy ekspertów o tym, jak sfinansować rozwój bez obciążania limitu długu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miejmy nadzieje, że z konferencji wynikną jakieś konkrety i Warszawa będzie się szybciej rozwijać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.